fonradar

SGK İşyerinden farklı ilde rapor almak

payroller

Katkı Sunan Üye
merhaba,

bir personelimin sgk işyeri ankara'da ve buradan primleri ödeniyor. personel ise gaziantep'te görev yapıyor. mart ayında sgk anlaşmalı bir hastaneden 10 günlük rapor aldı ve kesinti yaptık. fakat sgk, internet üzerinden çalışamazlık girişi yapılmış olmasına rağmen hala işgöremezlik parasını ödemiyor. bir kaç arkadaşıma sorduğumda farklı ilde rapor aldığında aynı sorunla karşılaştıklarını söylediler.

tahminime göre rapor gaziantep'te bir hastanede alındığından hastane raporu gaziantep sgk'ya gönderdi ve gaziantep ssk'da kayıtlarında böyle bir personel olmadığı için hiç bir işlem yapmadı. çözüm önerisi olan var mıdır?

Ynt: SGK İşyerinden farklı ilde rapor almak

Bu sürekli olağan bir durum..insan illa.. primlerinin yattığı il sınırları içerisinde mi istirahat alacak?Orada ilk önce hastanenin.. daha sonra da gaziantep SGK'nın işgüzarlığı var..İsteseler çok kolay bir şekilde halledebilirler de.. maksat insanları uğraştırmak olsun..

Siz elinizdeki raporla ilk olarak bağlı bulunduğunuz SGK'ya gönderin personeli.. oradan işleme koyabilirler.. en kötü ihtimal Gaziantep ile irtibata geçip.. hastane tarafından gönderilen raporu isterler.. sorunu çözerler..

cevap için teşekkürler. fakat asgari ücretli adama "rapor paranı almak için ankara'ya gitmen lazım" dersem beni vururlar :)

gaziantep sgk'da şansımı deneyeceğim. ankara gibi yoğun olmayacaklarından yardımcı olurlar diye umut ediyorum..

forwhom ' Alıntı:
Bu sürekli olağan bir durum..insan illa.. primlerinin yattığı il sınırları içerisinde mi istirahat alacak?Orada ilk önce hastanenin.. daha sonra da gaziantep SGK'nın işgüzarlığı var..İsteseler çok kolay bir şekilde halledebilirler de.. maksat insanları uğraştırmak olsun..

Siz elinizdeki raporla ilk olarak bağlı bulunduğunuz SGK'ya gönderin personeli.. oradan işleme koyabilirler.. en kötü ihtimal Gaziantep ile irtibata geçip.. hastane tarafından gönderilen raporu isterler.. sorunu çözerler..

Ben Gaziantep'te geçici görev yapıyor sandım..:)