fonradar

SGK Kaydı Yoktur Yazısı

Day-Dream

Tanınmış Üye
Arkadaşlar merhaba

İşverenler için Sgk Kaydı yoktur yazısı nasıl alınıyor ?

Teşekkür ederim
Saygılarımla

Dilekçe ile işyeri adresinin bağlı olduğu Sgm'ye müracaat ediniz. Vergi numarasından kontrol ederler, Sgk kayıtlarını, eğer yoksa, bir yazı verirler.

Geçen gün yeni açılışı olan ve ufak çaplı etgb kapsamında ihracat yapan bir şirket için kdv iadesinden dolayı vergi dairesi istemişti sgk kaydı yoktur yada borcu yoktur yazısı. yalnız sgk müdürlüğüne gittiğimde ticaret sicile kayıt yapıldığı tarihte reesen sgk açılış kaydı yapıldığını öğrendim. haliyle kaydı yoktur yazısı alamadığım için sgk borcu yoktur yazısı için aktivasyon ve şifre aldım.

Geçen gün yeni açılışı olan ve ufak çaplı etgb kapsamında ihracat yapan bir şirket için kdv iadesinden dolayı vergi dairesi istemişti sgk kaydı yoktur yada borcu yoktur yazısı. yalnız sgk müdürlüğüne gittiğimde ticaret sicile kayıt yapıldığı tarihte reesen sgk açılış kaydı yapıldığını öğrendim. haliyle kaydı yoktur yazısı alamadığım için sgk borcu yoktur yazısı için aktivasyon ve şifre aldım.

Evet yeni kurulan firmalarda otomatik Sgk İşyeri Sicil Numarası veriyorlar. Doğrudur. Eskiler de yok ama bu.