Sgk Re'sen Tescil-Terk

Selamlar,ben 2007 de bir dükkan açmıştım ama bağkur tescili yapmamıştım,dükkanı geçen ay kapattım şimdi baktığımda 2008de tescil açılmış ve geçen ay kapanmış arada da borç çıkmış.Şimdi benim bu tescil-terki sgk otomatik yaptığı için bir cezası var mıdır e devlette böyle bir şey yazmıyo gerçi borcum haftaya yine otomatikman silinir mi? Silinirse benim bağkur hizmetim 0 gün mü olcak? Cevap verirseniz sevinirim korkuyorum bi yandan

1)Öncelikle 2007 de dükkan açmışsınız ama bağkur yapmadıysan o yıl yok sayılcak ve bağkur 1 ekim 2008 den başlatılcak(5510 sayılı yasa)
2)Tescil ve terk işlemleri aynı yasa gereği vergi daireleri tarafından sgkya otomatik bildirilir sizin yapmamanız önemli değil zaten borç çıkardıklarına göre sicili açmışlar
3)Haberim yok dediniz bağkurdan muhtemelen prim de ödemediniz o bakımdan 4b niz 1 ekim 2008 itibariyle durdurulacak ve nisan 2015e kadar olan borç ve hizmet silincek
4)Dükkanı geçen ay kapattım demişsiniz Mayıs ve Haziran için 2 aylık bir hizmetiniz olcak sadece ve 850-900 tl gibi yeni bir borç işlencek ve ödemezseniz faiz gelcek hazır azken ödemenizi tavsiye ederim