SGK sı Olan İşçinin Tekrar Sigortasını Yapmaya Gerek Var mı ?

Ben özel güvenlik işleriyle ilgili günlük özel güvenlik hizmeti veriyorum. Günlük maçlar veya konserlere güvenlik elemanı çalıştırıyorm çalıştırdığım personellerin hepsinin sosyal güvencesi var bu personellerin tekrar ssk sını yapmama gerek varmı yapmaz isem her hangi bir cezayla karşılaşır mıyım kanuni gerekçesiyle paylaşırsanız sevinirim iyi çalışmalar tşk ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Başka yerde sigortası olan işçilerin bu çalışmalarından kalan zamanlarda günlük çalıştırıyorsunuz anladığım kadarı ile.
Başka yerde sigortası olması sizi bağlamaz, siz çalıştırdığınız günler için ssk yapmak zorundasınız.
Bir kişinin farklı işyerlerinde Ssklı olarak çalışması mümkündür, SGK açısından buna bir engel yoktur.

Maç sırasında çıkan olaylarda işçinin başına kötü bir şey geldiğinde sigortasız eleman çalıştırmaktan sorumlu olursunuz.

Ben özel güvenlik işleriyle ilgili günlük özel güvenlik hizmeti veriyorum. Günlük maçlar veya konserlere güvenlik elemanı çalıştırıyorm çalıştırdığım personellerin hepsinin sosyal güvencesi var bu personellerin tekrar ssk sını yapmama gerek varmı yapmaz isem her hangi bir cezayla karşılaşır mıyım kanuni gerekçesiyle paylaşırsanız sevinirim iyi çalışmalar tşk ederim

.

İletinizden anladığım;siz bir işveren gibi hareket ediyorsunuz AMA işciniz yok yani güvenlik elemanı çalıştırıyorum dediğiniz kişiler sizin sgortalı işcileriniz değil,onlar bir başka işvrenin işcileri,sizin yanınızda da bu şekilde ve sgortaları olmaksızın çalışamazlar, özel güvenlik hizmetleri kanunu çerçevesindeçalışacak/çalıştırılacak bu kimselere ilişkin önceden izin alınması durumuda sözkonusu.
.Yapmanız gereken acilen bir muhasebeci ile görüşerek bu işlemleri başlatmanız ve yürütmeniz.