Sgk Tefti̇şi̇ Hk.

SGK teftişi için istenen belgeler şunlar
1-yasa gereği tutulması zorunlu bulunan defter ve belgeler
2-ücret ödeme bordroları, ücret hesap pusulaları
3-sigortalı işe giriş bildirgelerinin onaylı nüshaları,
4-aylık prim ve hizmet belgeleri, muhtasar beyannameler,
5-gelir-gider belgeleri, ihale sözleşmesi ve ihale ile ilgili diğer belgeler

sormak istediğim ilk 4 maddeyi anladım yanlız 5. maddede istenen evrakların ne olduğunu anlamadım. Yorumlarınızı bekliyorum.

Deftere kayıt yaptığınız tüm evraklarınızı istemişler. (Ft, gider p., dekont vs) İhale işi yapıyorsanız kalanını anlamışsınızdır.

İyi güzelde bu sgk nın yaptığı teftiş için muhasebeyle alakalı fatura v.b. evrakları istemesi saçma değil mi? Tonlarca klasörü alıp sgk nın yolunu mu tutacağız şimdi.:( Yada işçiliklerle alakalı ft. dekont v.b. ekraklar mı söylenmek istendi?

Son düzenleme:
Merhaba;
İş ihaleli olduğu için işçilere verilen yemek yol varsa bedellerinin kanıtı olarak faturaları, ödeme makbuzu ve dekontları görmek isterler. Ayrıca ihaleli iş konusunu oluşturan iş ile ilgili kullanılan malzeme makine vs. in faturaları, ödeme makbuzu ve dekontları görmek isterler. İdari ve Teknik şartnameye uyup uymadığınızı kontrol edecekler. Eğer takıldığınız konu varsa zaman kazanmak ve doğru yapmak adına gelen evrakta belirtilmiş ilgili kişiyi arayıp bilgi alma şansınız var.
Kolay Gelsin.

Bu teftiş sigortalı gösterilmeyen birinin yaptığı şikayet ile alakalı ise tüm evrakları görmek isterler. Hani bir evrakta o kişinin ismi, imzası vs varmı diye kontrol edeceklerdir.

İrsaliyelerdeki teslim alan kişi ile ilgilide değerlendirme yapılıyor.İdare her kurumdan istihbarat alıyor belki hakkınızda alınmış ihbar şikayet ve kayıt dışı vardır bunları sorgulamak lsteyebilir.

Sayın formdaşım

Bu istenen alış,satış faturaları ile ihaleli iş ise ihale evrakları v.b. çünkü yüksek prim bildiren işverenlerde yapılan işle ödenen S.g.k tutarlılığı ve tevsiki açısından isteniyor

Sayın formdaşım

Bu istenen alış,satış faturaları ile ihaleli iş ise ihale evrakları v.b. çünkü yüksek prim bildiren işverenlerde yapılan işle ödenen S.g.k tutarlılığı ve tevsiki açısından isteniyor
Üretim yapan işyeriyiz. Herhangi bir ihale ile ALINAN verilen bir işimiz yok. Taşeron firma değiliz yani. Taşeron firmamız var. (İşçilik hizmeti veriyor,)Rastgelemi istiyorlar bu evrakları anlamadım. Belediyelerden ihalelere girip iş alan bir firma olsak mantıklı yaklaşımlar ama böyle bir durum yok.

Son düzenleme:
Esasen teftiş için istenen belgeler;
şikayet,ihbar ya da çeşitli nedenlerle incelemenin konusuna göre değişir/farklılık gösterir,
inceleme nedenini öğrenmek lazım.