SGK ve Çalışma Bölge Müdürlüğüne Ay İçerisinde Verilen Belgeler

Arkadaşlar sizden bir ricam olacak ben bu muhasebe mesleğini 10 yıldır yapıyorum Yeni mali müşavir oldum Yeni bir işyerine müracaat ettim.Bu 10 yıllık deneyimimde büyük yerlerde çalıştığım için muhasebe kayıtlarını tam anlamıyla öğrenmeme ve bilmeme rağmen benim insan kaynakları yani personel tarafım biraz zayıf.
Bordronun nasıl yapıldığını aylık hizmet prim belgesinin nasıl hazırlandığını personel giriş ve çıkışlarının nasıl düzenlediğini personel girişi olduğu zaman bunun karakola nasıl bildirildiğini biliyorum
Benim takıldığım konu ssk ya ve bölge çalışma müdürlüğüne ay içersinde verilmesi gereken belgeler nelerdir?Ve bu belgeleri sistem üzerinden veriyorsak hangilerini hangi sistemden verdiğimiz ve bunların veriliş zamanlarının ne olduğu.Bir de personel girişinde olduğu gibi çıkışını da karakola bildiryor muyuz?Bana yardımcı olursanız şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:
Arkadaşlar hatırı sayılır bir gözlem sayısı olmuş Bu gözlem yapan arkadaşlardan hiçkimse mi bilmiyor arkadaşlar biz sadece gözlem yapmak için mi bu foruma üyeyiz.Herkes bildiği bir yerden başlasa ben umuyorum ki ortak bir sorunumuzu gidereceğiz.Haksızmıyım

Takıldığınız konuların hepsi Alomaliye.com adresindeki ana sayfamızda mevcuutur. Bundan çok daha fazlasını tek bir bakışla öğrenebilirisniz.

Öncelikle zaman ayırdığınız ve cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu cevabınıza rağmen anasayfaya gittim.Özür dilerim hiç birşey göremedim. Birde ben tamam anlamadım da göremedim diğer arkadaşlar da merak etmişki mesajıma bakmışlar. Rica etsem biraz daha açıklayıcı cevap verebilirmisiniz?Belki hemen hemen aynı zamandır bu mesleği yapıyor olabilriz ama işte tecrübe sizinde takdir edeceğiniz gibi büyük firmalarda herkes belli bir işi yapıyor. Bant usulü diğer bir arkadaşının ne yaptığını bilmiyor.Ha ben bu arada insan kaynakları bizim muhasebe bünyesinde olmamasına rağmen kendi irade ve çabamlada olsa yukarıdaki kadar bilgi sahibi ancak oldum.

SN:NİZAM BEY
Benim sizden rica etmiş olduğum şeyi ben anlatamadım.Kusura bakmayın benim sizden ve bilen arkadaşlardan ricam şu idi.
SSK sitesinden verilenler örnek: ek-10,vizite, v.b. şunlar veriliyor Şu tarihlerde
Çsgb sitesinden şunlar veriliyor. Verilme tarihleri şunların verilmesi lazım
Bunun dışında da ssk ya veya çsgb bölge müdürlüklerine de şunlar manuel yapılıp şu tarihlerde verilmesi lazım.Yani ben sizden ve diğer arkadşlardan olayları ince ve detaylı bir şekilde anlatmasından çok isim,kurum ve verilmesi gereken tarihleri rica etmiştim.Yine de sizden özür dilerim anlatmak istediğim şeyi ifade edemediğim için. Bunlara göre yardımcı olursanız sevinirim.Bu bana değil birçok arkadaşıma da yardım olmuş olacağını düşünüyorum

Malesef ben prensip olarak böyle bir yardımda bulunamam. Herşey verdiğim linklerde gayet açık ve detaylı vardır. Biraz araştırma yapınız lütfen.

Yine de ilginiz için öncelikle teşekkür ederim.Arkadaşlar sadece bu konuya cevap verebilecek içimizde Nizam beymi bunun dışında cevap verebilecek başka arkadaşım yok mu?Sizler nerelerdesiniz?

Bölge çalışma müdürlüklerine artık hiç bir şey verilmiyor.
Ssk' ya ise, e-bildirge, varsa ek-10 veriliyor her ay o kadar. Olduğu zaman işe giriş ve çıkış bildirgesi düzenleyeceksiniz. Olduğu zaman rapor girişlerini yapacaksınız internetten. İşçi çalıştırmaya ara verdiğiniz zaman, ara verme ekranından bilgi girişi yapacaksınız.
Bir de işkura her ay aylık işgücü çizelgesini gireceksiniz.

SN:ZİNDAN
Öncelikle vermiş olduğunuz cevap için teşekkür ederim. Aylık işgücü çizelgesini müteakip ayın 15 ine kadar veriyoruz değil mi? Bu süre de herhangi bir değişiklik yok.

Aylık İşgücü Çizelgesini ne zaman vermeliyiz?
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 3/b maddesinde "İşgücü piyasası verilerini, yerel ve ulusal bazda derlemek, analiz etmek, yorumlamak ve yayınlamak, İşgücü Piyasası Bilgi Danışma Kurulunu oluşturmak ve Kurul çalışmalarını koordine etmek, işgücü arz ve talebinin belirlenmesine yönelik işgücü ihtiyaç analizlerini yapmak, yaptırmak." Kurumumuz görevleri arasında yer almaktadır."4904 sayılı kanunun 21 inci maddesine göre ise "Kurum tarafından, kamu ve özel kesim işyerlerinden iş ve işgücü konularında bilgi istenildiğinde, belirtilen süre içinde bilgi verilmesi zorunludur."Bu madde gereğince Kurumumuz uygulamasında; işyerlerine ait ilgili ayın işgücü çizelgelerini (her ay olmak üzere) takip eden ayın sonuna kadar Kurumumuz internet sitesine girmeleri gerekmektedir.

Ay sonuna kadar verebilirsiniz.