fonradar

Sgk Ve Maliye Arasındaki İşlemler

Üstadlar size bir sorum olacak maliye de çalışıyorum, örneğin işçileri olmadığı halde işçisi varmış gibi bildirim yapan birini sgk'ya kesin bildirmem gerekir mi ya da bunun gibi zorunlu olanlar nelerdir?

Gerçekten sorunuza bir anlam vermekte güçlük çekiyorum.

Son düzenleme:
Üstadlar size bir sorum olacak maliye de çalışıyorum, örneğin işçileri olmadığı halde işçisi varmış gibi bildirim yapan birini sgk'ya kesin bildirmem gerekir mi ya da bunun gibi zorunlu olanlar nelerdir?

Selamlar
Açılış yoklamasındaki işçi bildirimlerinde mi bahsediyorsunuz.Hani çalışan işçi kısmına "işçi yok" veya "... kadar işçi var" şeklinde yapılan bildirimler..
Eğer sorunuz bu ise ona göre yanıtlar verelim.
Gerçi soru bu ise,işinizi size öğretmek gibi bir ukalalığa düşeceğiz belki ama,yinede maalesef sorunuz çokta anlaşılır değil....

Soruyu tam açıklayamadım galiba örneğin verdiği ücreti düşük gösteren bir işveren sgk tarafından denetlenirse, bize de bildirilir çünkü kurumlar vergisini eksik beyan etmiş olur. Benim sorum bir is yeri olmadığı halde işçi çalistıyormuş gibi bildirimde bulunan bir mükellefi sgk'ya bildirmem gerekir mi? Ve hangi durumlarda iki kurum arasında yazışmalar olabilir vergisel açıdan?