fonradar

SGK'nın Anlamsız ek bildirge isteme sebebi

2008 yılında işletmeye sgk dan yoklma memurları geliyor ve çalışanlara ücretlerini ve iş başı yaptıkları tarihleri soruyor buraya kadar herşey normal gidiyor.Hiç bir sorun yok tuttanaklarını tutup personelden imzalarını aldıktan sonra gidiyorlar.2010 haziran ayında elime sgk dan yazı geliyor.Neymiş efendim günsüz ek-bildirge vermem gerekmiş sebep ise personellerin ücret beyanlarıyla bizim verdiğimiz bildirge arasındaki pek tuttarlar uyuşmuyormuş.Yahu çalışan eline geçen net ücreti söylüyor bu ücretlerin içinde tabiki agi de var.Sgk ya gidiyorum yazıyı gönderen memuru buluyorum. Nedir bu diye sorunca sgk memuru çok saçma olduğunu biliyorum diyor.Biliyorsunuz farkındasınızda neden gönderiyorsunuz.İşletme olarak sgk başlamadan asla kişileri iş başı yaptırmayız,ücretleri net ücret üzerinde hiç bir oynama yapmadan tamamı bankaya yatar ve karşılaştığımız olaya bakın ben şimdi bunu işverenime nasıl açıklayacağım ?

Ynt: SGK'nın Anlamsız ek bildirge isteme sebebi

Sayın GULSEN
ilgili kuruma dilekçe ile itiraz edin, dilekçe ekine ücret sözleşmesi örneği+ücret bordrosu (agi görünmesi net ücret) ve banka dekontunu eklemeyi unutmayın.

Haklı olduğunuzu görebilcek bir YETKİLİ umarım çıkacaktır.
Kolay gelsin