fonradar

Sigortalı Hesap Fişi

Personelin internetten işten çıkış bildirgesini 31/03 olarak veriyorum.E-bildirge üzerinden de 31.03 tarihli sigortalı hesap fişi vermek isteyince günün tarihini(31/03) sistem onaylatmıyor.Sigortalı hesap fişi elden 31/03 olarak doldurularak verilirse bir sakıncası olur mu?

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Ynt: SİGORTALI HESAP FİŞİ

Aynı güne hesap fişi kesemezsiniz. 30/03/2011 tarihli yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Ynt: Sigortalı Hesap Fişi

arkadaşlar, hesap fişi doldurmamanın cezası varmı, örneğin emeklilik işlemlerini yaparken.
ben şimdiye kadar hiç doldurmuş değilim ?

Ynt: Sigortalı Hesap Fişi

NİSANLI ' Alıntı:
Doldurmaz iseniz zaten kurum uyarıyor

Doğrudur.Eğer emeklilik süreniz hesap fişindeki günlerle doluyorsa bunu yapmazsanız günü dolmamış görüleceğinden işleme almayabilirler.

merhaba,

personel 16.09.2014 tarihinde emeklilik nedeniyle çıkışı verildi.. 16 günlük hesap pusulası isteniyor. Ama sistemden bir türlü alamadım.

İşten çıkış tarihi bugüne eşit veya büyük olamaz.. diyor.

Bugün yaparsanız 16 günlük hesap fişi gönderemezsiniz.Aynı gün yapılamıyor çünkü.Bugün yapmak isterseniz 15 günlük olur en fazla.Yarın yaparsanız 16 günlük verebilirsiniz.

merhaba,

personel 16.09.2014 tarihinde emeklilik nedeniyle çıkışı verildi.. 16 günlük hesap pusulası isteniyor. Ama sistemden bir türlü alamadım.

İşten çıkış tarihi bugüne eşit veya büyük olamaz.. diyor.

Aynı gün işten ayrılış bildirgesini düzenleyince hesap fişine gerek kalmıyor.

Aynı gün işten ayrılış bildirgesini düzenleyince hesap fişine gerek kalmıyor.

Ne yazıkki o şekilde olmuyor.Sistemde günlerini görmek istiyor SGK emeklilik işlemleri için.Ya aylık bildirgesini göndereceksiniz bunun için ya da hesap fişi gireceksiniz.Sadece işten ayrılış yapınca günler gözükmez sistemde.

ben de işten ayrılış bildirgesini düzenleyip personele veriyorum diğer evrakları ile birlikte onu da SGK ya veriyor. O şekilde işleme alıyorlar , şimdiye kadar dönen olmadı. Ama biraz daha önceleri hesap fişi de dolduruyordum ama son 4 5 emeklilik işleminde hesap fişi vermedim sıkıntı olmadı.