fonradar

Sigortasız Çalışırken İşten Çıkarıldım Hem de Dersanede İŞKUR Kursundan

Sevgili arkadaşlar nolur bana bir fikir verin. ben bir dershanede işkur meslek edindirme kurslarında öğretmenlik yapıyordum. 3,5ay süreceği söylendi. ben çalışırken bana sigorta veya sözleşm eyapılmadı. kursun son 1,5 ayı kalmışken bana hocam sizin programıınız bitti, artık gelmenize gerek yok dediler.. ben de paramı verin o zaman dedim,elbette hiç bir sebep yoktu...(neden ,niçin filan o kısımları geçiyorum) paramı her zamnki gibi ayın sonunda diil de ,işkurdan istikaklarını alınca vericeklerini sölediler ve her zamanki gibi 15 gün geç alıcaktım paramı.

fakat benim bütün çalışma planımı bozukları gibi bir de paramı ödemediler. ve ben bana sölenen 3,5aylık paramın hepsini alıcam, çünkü bana sölenen buydu... orda çalıştığıma dair elimde kanıtım ,resmi evrakım mevcuttur.. ne yapmalıyım?

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Ynt: Sigortasız Çalışırken İşten Çıkarıldım Hem de Dersanede İŞKUR Kursundan

İşe başlama tarihi, çalıştığınız sürede orada bulunduğunuzu, kurs süresince (3,5 ay) öğretmenlik yapacağınızı ispatlayabilecek durumda iseniz ücretinizin ödenmesini aksi halde konuyu resmi kurumlara şikayet noktasına taşıyacağınızı belirtin. Eğer yine ücretiniz ödenmez ise şikayette bulunabilirsiniz.