fonradar

Sigortaya Verilecek Görevlendirme Yazısı Nasıl Olmalı ?

Rietveld

Tanınmış Üye
Arkadaşlar bir mükellefimizin mağazası var.Bu mükellef bir alışveriş merkezinde stand açtı ve mağazada sigortalı olan 2 kişiyi o standta görevlendirdi.Biz o stand için sigorta dosyası açmak istemiyoruz.Bu 2 kişi mağazada sigortalı kalacak yine.Bununla ilgili nasıl bir görevlendirme yazısı hazırlamalıyız acaba? Birde mağazanın hizmet listesini standa da asmamız gerekiyor mu ?

Ynt: Sigortaya Verilecek Görevlendirme Yazısı Nasıl Olmalı ?

Standın süresi uzun değilse (bildiğim kadarıyla 6 ayı geçmemesi gerekiyor) geçici iş kapsamında değerlendirip görevlendirme ile sigortaları merkezden bildirebilirsiniz. Hizmet listesini asmanıza gerek yok. Standın kendi mallarınız yada işinizle ilgili olduğunu varsayıyorum. İşçiler kendi imkanlarıyla dahi işe gidip gidiyorlarsa yolda başlarına bir şey gelirse iş kazası olarak değerlendirmeniz gerekiyor. Mantıksız gelebilir ama mesai bitmişti çalışmıyordu diye düşünmeyin. Onların mesaisi merkezden çıktıktan sonra bitiyor. Geçici görevlendirmenin sakat yanı da var yani.

Tam olarak sizinkine benzemese de (çünkü bizimkisi günlük yada saatlik oluyor) temizlik işleri için kullandığım geçici görevlendirme yazısını aşağıya kopyaladım

GÖREVLENDİRME BELGESİ

İŞVERENİN
ADI-SOYADI/ÜNVANI :
İŞYERİ ADRESİ :

İŞYERİ SGK NO. :
VERGİ DAİRESİ-NO.SU :

SİGORTALININ
ADI - SOYADI :
T.C.KİMLİK NO. :
İŞE GİRİŞ TARİHİ :

SİGORTALININ GÖNDERİLDİĞİ
İŞYERİ :