fonradar

Sinema Bileti

nguroy

Tanınmış Üye
Bir forumdaşımızın sorusunu buraya aktarıyorum. Sizlerden katkı yapmanızı rica ediyorum.

"Ben 1. ayda bi şirket kurdum şirket kültür sanat şirketi ve bi sinema solonu kiraladı ve orada sinama gösterimleri yapıyor başlangıçta bana üzretsiz film gösterimleri olacak denildi .bu ay bana evrakları geldi ve 3-4 liraya sinema biletleri satılmış sinema biletlerinin üzerinde benim kurduğum şirket değilde istanbulda bulunan bi şirketin vergi bilgileri var sadece biletlerin üzerinde diyarbakır sanat merkezi ibaresi var onun dışındaki tüm bilgiler yani bağlı bulunulan vergi dairesi vergi nosu istanbuldaki sinama şirketine ait. Benim sorum bu şirketin muhasebesi nasıl tutulacak bu biletleri benmi gelire yazıcam.Ayrıca biletlerin altında Avrupa sinemaları EURIMAGES VE EUROPA CINEMASI tarafından desteklenmektedir ibaresi var. yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim."

Ynt: Sinema Bileti

Tahmini sadece yorum olarak;
Tıpkı, acenta mantığı ile bir sistem kurulması gerekir diye düşünüyorum.
Siz şirketinizle başkasına ait olan bir filmin gösterimini bilet satıp yapıyorsunuz
Biletler gelir olmalı ve bunla ilgili faturalaşma olması gerek diye düşünüyorum.
Bedelsiz, gösterim ve destekleme ile ilgili muhakkkak aralarında bir anlaşma vardır sanırım.
Bu sözleşmeyi bilmek gerekir. Bu tür gösterimler içinde ayrıca bi mevzuat var kültür bakanlığı ile ilintili.