fonradar

Şirket Amaç Ve Konuları

prof67

Katkı Sunan Üye
Şirketlerin ana sözleşmelerine ve ünvanlarına 7 den fazla faaliyet konusu eklenemez diye bağlı bulunduğumuz odadan söylediler. tadil yaparak 2 faaliyet konusu daha eklemek istiyorum fakat dokuz oluyor 2 tane çıkar diyolar. bunun yasal dayanağınının kendilerine yapılan tebliğ olduklarını söylediler. net bilgisi olan var mı?

birde şöyle sorayım : ...........GIDA NAKLİYAT TEMİZLİK BİLGİSAYAR ELEKTRONİK MEDİKAL TAAHHÜT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKEti hurda alım satımı yapmak istiyor. hurda alım satımını ana sözleşmeye eklemeden bu işi yapması durumunda karşılaşabileceği muhtemel problemler nedir?

Ynt: Şirket Amaç Ve Konuları

Selamlar
7 değilde ben 5 değişik iştigal konusu yazabileceğimizi biliyorum.Fakat elimde herhangi bir tebliğ yok.
Memurla görüşmelerde söylenmişti.

İkinci sorunuzda da hurda dediğiniz metal ürünler ise yani ünvanda yazdığınız sektörlere ait hurdalar değilse ve metal konusu sözleşmenizde yoksa bildiğim kadarıyla bu işi sözleşmeye eklemeden yapamazsınız.Ama örneğin bilgisayar hurdasından bahsediyorsanız değişikliğe gitmeden bu işi yapabilirsiniz.
Saygılar

Ynt: Şirket Amaç Ve Konuları

ben dün görüştüm burada 7 diyor. zaten şirket 2009 da kuruldu 7 ünvanla. ama şöyle bir durum var bazı şirketlere bakıyorum örneğin biri 2004 de diğeri 2006 kurulmuş 12-13 tane faaliyet konusu var? sanırım sonradan çıkan birşey sınırlama.

hurdacılık genel anlamda demir çinko aleminyum vb... sağdan soldan toplanıp fabrikalara teslim.