fonradar

Şirket birleşmesi Yeminli Mali Müşavir Raporu

Sinem_35

Katkı Sunan Üye
Merhabalar,

İki tane limited şirketin birleşmesi için önümüzdeki günlerde çalışmalara başlayacağız. Bilmediğimiz bir sürü şey var. Fakat en çok yeminli mali müşavir raporunun ne kadar tutacağını merak ediyoruz. Ayrıca mahkeme tarafından mal varlığı için bilirkişi ataması yapılıyormuş. Bilirkişi stoktaki malları mı sayacak. Stokta bir sürü mal var fakat gerçekte hiçbirisi yok. Bu durumda sorunla karşılaşırmıyız. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. Saygılar...

Ynt: Şirket birleşmesi Yeminli Mali Müşavir Raporu

Sinem_35 ' Alıntı:
Merhabalar,

İki tane limited şirketin birleşmesi için önümüzdeki günlerde çalışmalara başlayacağız. Bilmediğimiz bir sürü şey var. Fakat en çok yeminli mali müşavir raporunun ne kadar tutacağını merak ediyoruz. Ayrıca mahkeme tarafından mal varlığı için bilirkişi ataması yapılıyormuş. Bilirkişi stoktaki malları mı sayacak. Stokta bir sürü mal var fakat gerçekte hiçbirisi yok. Bu durumda sorunla karşılaşırmıyız. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. Saygılar...

eğer değişiklik olmadı ise şirket birleşmeleri bahsettiğiniz gibi ymm raporu veya mahkeme ile olabiliyor. ymm lerin ücret tarifesi varsa orda oran veya ücret yazabilir. mahkeme yolu tercih edilmiyor diye biliyorum.

Sinem hanım

mesaj kutunuz dolu iletişim bilgilerini atamıyorum

Şirket birleşmelerinin mahkeme kararı veya YMM raporu ile yapılabileceği hususunda eminmisiniz arkadaşlar.
Zira ister YMM ister SMMM olsun şirket birleşmelerini kim yaparsa yapsın sonuçta mahkeme kararı ile bilirkişi tayin edilip değer tespiti yapılması gerektiğini biliyorum.
İyi çalışmalar...

kusura bakmayın, yeni gördüm. mesaj kutusunu temizledim.

genel kurul ile devir alan ve devir olan şirket yönetim kurulu kararı alır.
devir alan şirkete ymm raporu yazılır.
devir olucak şirket mahkemeye başvurur ve bilirkişi raporu mahkemece onaylanır.