fonradar

Şirket Kapanış Ve Müşavirin Hakkı

tarkaniz72

Katkı Sunan Üye
GERÇEK OLAY :)
*2005 de kapısına kilit vurdu. Memur geldi gitti bugün yarın deken oyaladık kapatmadık (geçmiş yıl karları ve kasada 300.000 tl. vardı)
*(bu arada firma 2009 da 250.000 tl. tazminat kazandı belediyeden, geçmiş yıl karlarından düştüm vergi çıkmadı )
*2009 sonunda ise durum :geçmiş yıllar karları sadeleştirince 300.000 tl. bilançoda kaldı , ve kasada da 300.000 TL para var
*2011 de bir Kasa affı yaptım , kasayı yok ettim. ortakları ikna ettim güle oynaya ödediler 9.000 tl. ve aynen KKEG doğdu 300.000 tl
*firmayı 2012 de resen terk etti vergi dairesi (adresinde yoktu diye).
*bu süreçte 2013 nisan ayına kadar bütün beyannamesini verdim. sistem kabul etti. sonra sistem beyanname kabul etmedi.
*tabi bu sefer bilanço bu 300.000 tl. KKEG le ZARAR OLDU. ne geçmiş yıl karı kaldı ne kasa. Sanırım Bunu gören vergi daireside 2012 sonunda RESEN KAPATTI.
*sn. Arkadaşlar dostlar bu muhasebeci ye sıra geldi. 8 yılın sonunda (ortaka ait diğer firmadan para kazandığım için) bu şirketin bu işlerden dolayı hiç para almadım, istemedim sona bıraktım. Paramı verecekler. Şimdi hesap göreceğiz. Bana yol gösterin , Benim hakkım kaç TL. dir? Kaç TL istemeliyim ?

(maliye bakanlığı tarifesi )360 TL. DEN 96 AY = 6.220 TL. KDV yükü yapmış bana , insaf kardeş. 25.000 TL. düşünüyorum ben ? sizce ?

Sayın Tarkaniz; Bu adama 8 yıl boyunca her ay kdv verdiniz mi? Verdiyseniz kim ödedi

8 yıl kdv , muhtasar , vs vs. ve en üstte yazdıklarım hepsini yaptım beyannamelerimi verdim. tabiki bunları şirket kendisi ödedi. Ben muhasebe ücretini hesaplamak istiyorum. tavsiye istiyorum

Şirket kendisi ödediyse bundan sonra kaç kaptırırsan git:D 30 dan aç kapıyı aşağı doğru in:) ne kadar fazla alırsan o kadar iyidir.

Ama unutmayın ki aylık 50-100 tl ye defter tutan muhasebecilerin yüz karası arkadaşlar var

300.000 kasa fazlası ve 300.000 tl. geçmiş yıllar karları YOK oldu , ve tasfiyesiz bir kapanış oldu. Nasıl 15.000 tl. olurki ? 50-100 tl. limited şirketmi tutulur ??

Ortalama 200 den hesapladım ben Siz güncel hesaplıyorsunuz ama 8 sene önce muhasebe ücretleri belliydi. 7 yıl olarak hesapladım. ama ben size ilk dediğim gibi karın yüzde 10 unu alın. 30.000 den açın kapıyı yaptığınız işi yağlandırın bağlandırın oda fazla diyecek zaten, sonrası pazarlık.