Şirket kuruluşu

Üyelik
11 May 2007
Mesajlar
125
Konum
İSTANBUL
merhaba ;

şirket İstanbul merkezli olarak kurulacak ama şirket ortaklarının tamamı başka bir şehirde , şirket ana sözleşmesinin bulundukları şehirdeki noterde tasdik edilmesi mümkünmü acaba ? teşekkür ederim...
 
C

champell59

Ziyaretçi
Ynt: Şirket kuruluşu

anasözleşmenin şirket merkezi veya diğer yerlerdeki noterler tarafından onaylanması ile ilgili kesin bir kanun maddesine rastlamadım. Sadece anasözleşmenin TTK 506 ve 511. maddelerindeki hususları içermesi, yazılı şekilde yapılması ve bütün kurucuların imzalarının noterce tasdiki şarttır. Anasözleşme tarihinden başlayarak 15 gün içinde şirket merkezinin bağlı olduğu ticaret siciline gidilerek tescili gerekmektedir.
yinede bölgenizde bulunan bir noterden bilgi alabilirsiniz.
 

Benzer konular

Üst