Şirket mi Yoksa Denetçilik mi ?

maniac_lord

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

Bağımlı olarak bir şirkette çalışmaktayım. Şirket bünyesinde çalıştığımdan dolayı kafam hiç rahat değil. Patron kendi işimin haricinde bir dünya iş yıkıyor üzerime. Bu durumdan çok sıkıldım.Ben sadece muhasebe yapmak istiyorum. Vergi ne kadar, kar ne olmuş filan. Angarya ve muhasebe dışı hiçbir işle uğraşmak istemiyorum. Genel olarak hangi şirkete girdiysem muhasebe dışında birçok işle ilgilenmek zorunda bırakılıyorum. Bu durum belki kurumsal şirketlerde geçerli değildir. Ancak ha deyince de kurumsal şirket bulamıyoruz.

Aklımda denetçilik var, ancak denetim işinde şirkette alabileceğim kadar maaş alabilir miyim bundan şüphe duyuyorum. Bazen diyorum 500 tl daha az maaş alayım ama mesleğimi yapayım, kafam rahat olsun angaryalarla uğraşmayayım, ayrıca denetim işinde de kendimi geliştireyim. Sizinde böyle bir duruma düştüğünüz oldu mu ?

Bu mesleğin yüzde sekseni angarya zaten. Özellikle patronu olan şirketlerle çalışıyorsan ki piyasadaki işlerin çoğu böyledir, ''ben muhasebe yapmak istiyorum vergi nedir kar nedir bunu yapıcam'' diyorsan, patron seni duymaz bile. Fırsatın varsa kurumsala gir denetçilik yap hatta büro bile aç ama şu sonradan görme patronu olan, piyasada da bolca bulunan şirketlerde vakit kaybetme derim eğer ideallerine sadıksan!!

Son düzenleme:
Angarya ve sonradan görme patronlar çok doğru tespitler. Ne yazık ki çoğu yer böyle. İşine yoğunlaşabilecek ortamı bulabilen meslektaş az. Büro işletmekte buna benzer. Orada da her şeyi bürodan bekleyen müşteri bol ne yazık ki.