Şirket Ortağının Sigortalılığı

mustafa bayraktar

Katkı Sunan Üye
DEĞERLİ DOSTLAR.

Şirket ortağı olmadan önce bir işyerinde 4/a kapsamında ssk oldum.Daha sonra 1996 yılında limited şirket ortağı oldum.Sigortam devam ederken.1997 yılında askere gittim.Dönüşte şirkete 4/a kapsamında sigortalı oldum ve halen çalışmaya devam ediyorum.Bağkurum yok.Şirketteki sigortam kesintisiz devam etmektedir.
Şirket sigorta primlerimi genelde süresinde ödüyor.Belki ödemediği aylarda olmuştur.İleride emekliliğime bir engel olurmu?Teşekkürler..

2008 öncesi sigortalı olduğunuz ve hiç kesintiniz olmadığı için sorun olmaz. Sigortalı olarak devam edebilirsiniz ve ileride 4a sigortadan emekli olabilirsiniz.

2008 öncesi sigortalı olduğunuz ve hiç kesintiniz olmadığı için sorun olmaz. Sigortalı olarak devam edebilirsiniz ve ileride 4a sigortadan emekli olabilirsiniz.
İşyerinin adresinde 2008 yılından sonra değişiklik oldu mu? Bu değişiklikte işyeri sicil numaranız değişti ve tekrar işe giriş-çıkışınız yapıldıysa sorun olabilir diye düşünüyorum. Bu noktada bilgisi olan arkadaşlar paylaşım yaparlarsa çok memnun olurum.

Bu da bir ihtimal tabi. İşyeri sicil numarası değiştimi bu yüzden bir çıkış giriş oldu mu bu önemli ?