fonradar

Şirket Sahibi Maaşı | Limited

Merhaba Arkadaşlar,

Umarım doğru yere açmışımdır konuyu.

TÜBİTAK fonundan faydalanmak için yakın zamanda Limited firma açtım. Firmada tek yetkili benim. TÜBİTAK'a göstermek üzere, firmada kendime maaş göstermem gerekiyor (adam-iş günü olarak). TÜBİTAK yetkilisi yönetim kurulu kararı ile maaşımı belirlemem gerektiğini söyledi. Belirttiğim gibi, firmada tek yetkili benim.

Bu hususta ne yapmam gerekiyor? Bilgisi olan var mı acaba?

Saygılarımla.

Merhaba Arkadaşlar,

Umarım doğru yere açmışımdır konuyu.

TÜBİTAK fonundan faydalanmak için yakın zamanda Limited firma açtım. Firmada tek yetkili benim. TÜBİTAK'a göstermek üzere, firmada kendime maaş göstermem gerekiyor (adam-iş günü olarak). TÜBİTAK yetkilisi yönetim kurulu kararı ile maaşımı belirlemem gerektiğini söyledi. Belirttiğim gibi, firmada tek yetkili benim.

Bu hususta ne yapmam gerekiyor? Bilgisi olan var mı acaba?

Saygılarımla.
Yonetim kuruu karari alman gerekiyor. Bu karari siz imzalayacaksiniz. Ancak Maasi nizi belirlerken ayni is kolunda, sizin egitiminizle ayni vb kriterlere dikkat edin

Yonetim kuruu karari alman gerekiyor. Bu karari siz imzalayacaksiniz. Ancak Maasi nizi belirlerken ayni is kolunda, sizin egitiminizle ayni vb kriterlere dikkat edin
Tek kişi olarak kendi başıma yönetim kurulu ben olacağım ve kendi kendime bu kurulla kendi maaşımı belirleyeceğim, doğru mu anlıyorum?

Bu konuda kopya çekebileceğim bir yönetim kurulu kararı var mı acaba bildiğiniz? Gönderebilir misiniz rica etsem?

Bir de ayrıca, Yeminli Mali Müşavir'e ibraz etmem gerekiyor mu bu kendimin imzalayacağı yönetim kurulu kararını?

Tek kişi olarak kendi başıma yönetim kurulu ben olacağım ve kendi kendime bu kurulla kendi maaşımı belirleyeceğim, doğru mu anlıyorum?

Bu konuda kopya çekebileceğim bir yönetim kurulu kararı var mı acaba bildiğiniz? Gönderebilir misiniz rica etsem?

Bir de ayrıca, Yeminli Mali Müşavir'e ibraz etmem gerekiyor mu bu kendimin imzalayacağı yönetim kurulu kararını?
1- Evet

2- Basitce

Karar Sayisi
Karar Tarihi
Kararin Konusu
Toplantiya Katilanlar

Aciklamaya

Sirket .../.../.../ yaptigi toplantida ......................(isminizi yazin) maasini .........................TL olarak belirlemistir

3- Bunun Yeminli mali musavirle alakasi yok.

Karari alin. Noterde tasdik ettirin, tescile gerek yok. Goturup ilgili makama verin

Kusuruma bakmayin sormadan edemeyecegim Mali Musaviriniz yok mu. Oda bu konuda yardimci olacaktir

Çok teşekkür ederim Ferhat Bey.

Mali müşavirim mesajıma bugün yanıt döndü. Muhtemelen stopaj ve vergi ödemesi çıkacakmış, öyle söyledi.

Çok teşekkür ederim Ferhat Bey.

Mali müşavirim mesajıma bugün yanıt döndü. Muhtemelen stopaj ve vergi ödemesi çıkacakmış, öyle söyledi.

:):) Kusura bakmayin su kelime komigime gitti. '' Muhtemelen Vergi odemesi cikacakmis'' ne demek. Yani ne olacagindan emin degil mi. Birilerine sorup mu donecek. Ucret stopaji dogru da Ne vergisi cikacakmis

Ben aktarırken yanlış aktardım sanırım. :) Şimdiye kadar firmalarda maaşlı çalışmış biri olarak kendi firmama (muhasebe tarafına özellikle) yabancıyım. :)

onemli degil her konuda bu formda yardimci oluruz. Onemli olan yanlis is yapmayin birde fazla vergi odemeye gerek yok.