zirve

Şirkete ait Gayrimenkulun kredi ile satılması

Üyelik
30 May 2009
Mesajlar
1,907
Merhaba

Şirkete ilişkin Gayrimenkul satılırken mutlaka bu gayrimenkulun için alıcı tarafından çekilmiş konut kredisinden yüksek veya eşit tutarı ile mi kesilmelidir ?

Teşekkür ederim, Saygılarımla
 
Üyelik
30 Nis 2008
Mesajlar
3,824
Konum
İstanbul
Ynt: Şirkete ait Gayrimenkulun kredi ile satılması

Satış bedelinin kredi bedelinden daha düşük olmasını vergi inceleme elemanlarına izah edemezsiniz.
 

nguroy

Tanınmış Üye
Üyelik
2 Haz 2005
Mesajlar
12,415
Konum
istanbul
Ynt: Şirkete ait Gayrimenkulun kredi ile satılması

koraykarakaya ' Alıntı:
Satış bedelinin kredi bedelinden daha düşük olmasını vergi inceleme elemanlarına izah edemezsiniz.

Üstelik bir de baya bir dikkat çekersiniz. Masum bir hata dahi olsa başınız derde iyice girer.
 
Üyelik
30 May 2009
Mesajlar
1,907
Ynt: Şirkete ait Gayrimenkulun kredi ile satılması

Kredi Bedeli bizde mevcut değil satın alan şirketin kayıtlarında mevcut sadece ama yine de bankadan konut kredisi alanların listesi alındığında ve sonra da bize gelip inceleme yaptıklarında faturamızın daha az olması bizi zora sokar sanırım

Teşekkür ederim
Saygılarımla
 
Üyelik
30 Nis 2008
Mesajlar
3,824
Konum
İstanbul
Ynt: Şirkete ait Gayrimenkulun kredi ile satılması

Hem de çok zora sokar, zaten gerçek satış bedelinin de kredi tutarının altında olması iktisadi ve ticari icaplara aykırı. Ayrıca bankacılık mevzuatına göre konut kredilerinde para doğrudan satıcının hesabına yatırılmaktadır banka tarafından.
 

bulent249

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Ara 2006
Mesajlar
3,934
Konum
ADANA
Ynt: Şirkete ait Gayrimenkulun kredi ile satılması

Satışı gerçek bedel üzerinden yapınız. Gayrimenkul satışlarında bazı vergi ve kdv avantajları var. KVK 5.maddeyi inceleyiniz.
 
Üyelik
30 May 2009
Mesajlar
1,907
Ynt: Şirkete ait Gayrimenkulun kredi ile satılması

Üstad Tasfiye halindeyiz kdv den faydanabiliyoruz sadece
 
Üst