Siyasi Partide Çalışan İşçi

Üyelik
31 Ağu 2005
Mesajlar
197
merhaba arkadaşlar..
siyasi partide sekreter olarak çalışan ve sigortası asgari ücretten bildirilen işçiden gelir vergisi stopajı kesilir mi?kesilmez ise basit usul yanında çalışan işçiler gibi karne almalı mı? bilgi verebilirseniz sevinirim...
 
Üyelik
9 Mar 2007
Mesajlar
396
Ynt: siyasi partide çalışan işçi

Ücretten gelir vergisi kesintisi yapılmalıdır.
 
T

Türk_bey

Ziyaretçi
Ynt: siyasi partide çalışan işçi

Gelir vergisi kanunun 94. maddesinde vergi kesintisi yapacakların içerisinde Derneklerde sayılmıştır. 2820 sayılı Siyasi partiler kanununa göre, partiler dernek olarak kabul edilmektedir. Siyasi partide çalışan sekreter için gelir vergisi tevkifatı yapılarak Muhtasar beyanname verilmelidir.
 
Üyelik
31 Ağu 2005
Mesajlar
197
Ynt: Siyasi Partide Çalışan İşçi

ben de aynı düşüncedeyim ama emin olmak istedim teşekkür ederim.yanıtlayanların eline sağlık...
 
Üst