sm/smmm bürosuna eleman alımı

  • Konbuyu başlatan konsilyer
  • Başlangıç tarihi
K

konsilyer

Ziyaretçi
serbest muhasebeci veya serbest muhasebeci mali müşavir olduğunuzu düşünelim ve büronuza yeni bir eleman alacağınızı düşünelim, yeni alacağınız ekip arkadaşınızda ne gibi özellikler ararsınız, yada iş başvuru formunuzda ne soruyorsunuz?sizin için ideal ekip arkadaşı kim?İlanlamı alım yaparsınız tanıdık yoluyla mı? lise mezunu mu alırsınız üniversite mi? sm/smmm stajyeri mi alırsınız yoksa stajyer olmayanı mı tercih edersiniz?
 
Üyelik
25 Tem 2005
Mesajlar
28
Merhaba konsilyer,
Hangi iş tanımında kullanacağım önemlidir. Ticaret Lisesi'nde okuyan bir arkadaşımız eğitime yöneliktir ve onu yetiştirmeniz gerekir. Bu kişinin algılama gücüne, performansına, iş yapma isteği bulunup bulunmamasına, aktifliğine göre değişir. Ama yetişmiş bilinçli bir mezun her zaman ek maliyetlerden sizi kurtaracaktır. Ben alacak olsam her ikisini de tercih ederim. Şöyleki gençleri iş hayatına atılmaları konusunda yardımcı olup çorbada tuzum olsun amacıyla. Diğer sm yada smmm yi ise gerçekten birlikte paylaşıp, işi yürütmek ve bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla alırdım.
 
Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
614
Konum
istanbul
sevgili konsilyer

ben eleman alsam bir kere eleman Fenerbahçeli olacak. :D

ikincisi şu geçicileri iyi bilecek. uğraştırıyor yahuu.

değerli arkadaşım

düşünürün biri demiş ki; eli ile iş yapan işçidir. hem eli hem aklı ile iş yapan ustadır. başka? bir de hem eli, hem aklı hem de kalbiyle yüreğiyle iş yapana da sanatkar denir.

dilerim sen ve diğer arkadaşlarla beraber müşavir olduğumuzda ve sema ablamızın tavsiyesine rağmen bürocu olursak böyle elemanlar nasip olur bize. ve çalıştığımız yerlerde de arkamızdan böyle söylenir......

saygıyla....
 
Üyelik
25 Tem 2005
Mesajlar
2
Değerli Arkadaşım

Personel alımı bir çok büro için sıkıntılı bir konu; alınan personelin verim maliyet tecrübe algılama iş bitirme ve muhasebe bilgisinin ne derece etkili olduğu işe başlamadan önce bence iyi tahlil edilmeli. Ben bu güne kadar muhasebe bürosuna eleman alınırken başvuru formunun doldurulmasını talep eden pek nadir muhasebeci arkadaşlar ile tanışığım ama onlarda da çok detaylı bir form mevcut değildi. Ben olsam yukarıdaki konular üzerinde dururum aklıma gelen şimdilik bunlar. İyi çalışmalar
 

ayk

Üyelik
1 Haz 2005
Mesajlar
41
bence en ıyısı yalnız calısmak.
tek basına goturebılecegın kadar mukellefın olsun yeter.
ortaklıga da cok sıcak bakmıyorum.
belkı dıs ıslere bakacak bı arkadas olabılırdı ama artık dısarda cok ıs de bırakmadılar ınternet sayesınde.
asıl buraya yazmamın amacı ıstanbul smmo ıs arayan stajyerlere ve eleman arayan meslek mensuplarını bulusturuyor.
ıs arayan arkadaslarımız odadan destek alabılır.
 
Üst