fonradar

Smmm Aranıyor

İthalat Firmasında
Cumartesi 14:00 da paydos edecek
sabah :8:30 akşam 18:00 mesai
Başakşehir ikitelli organize sanayi bölgesinde işyeri
Asgari ücretten sigortası yatacak
çek-senet-kredi-stok envanter takibi yapacak
Bütün evrakları işleyip beyannameleri verebilecek
Bütün muhasebeyi yürütebilecek
Tecrübeli smmm aranmaktadır.

İlgilenen arkadaşlar Lütfen istemiş olduğunuz ücreti ve olmazsa olmaz şartlarınızı yazıp cv nizi özelden gönderin teşekkürler saygılar.

Sayın ekberşah,

Herşey tamam da "Asgari ücretten sigortası yatacak" cümlesini yazmak ve buna uymasını SMMM'den beklemek, ki aslında bu tür durumlara izin vermemek ve ihbar etmek yasal yükümlülüğüdür, inanılır gibi değil. Keşke hiç yazmasaydınız.

Çok değerli kirkoryan abiciğim size tamamen katılıyorum hemfikirim lakin işveren açık ve net olmamızı kimseyi boşa meşgul etmememizi söyledi.Bir smmm nasıl olurda yasalara aykırı hareket eder kendine bu haksızlılığın yapılmasına göz yumar o da ayrı bir konu ama benim gözümde en az 4 tl olması gerekir maaşın ve sigorta da tam yatmalı haklısınız.

Sozum meclis disi inanamadigim durum su: bu meslegi icra eden arkadaslar dusuk ucret ve sosyal haklar talep etmekteler. Bu durum bir gun gelir size geri doner. Keser doner sap doner gun gelir hesap doner misali tabiri caizse...

Çok değerli kirkoryan abiciğim size tamamen katılıyorum hemfikirim lakin işveren açık ve net olmamızı kimseyi boşa meşgul etmememizi söyledi.Bir smmm nasıl olurda yasalara aykırı hareket eder kendine bu haksızlılığın yapılmasına göz yumar o da ayrı bir konu ama benim gözümde en az 4 tl olması gerekir maaşın ve sigorta da tam yatmalı haklısınız.

ücret üzerindeki vergi ve sgk yükü çok ağır olduğu için. malesef genel olarak bu yapılıyor. Belki işveren çekinirse muhasebecin ücretini tam gösterir ama ya diğer çalışanlar. Muhasebeci bordro yaparken ve ücret öderken bilmeyecek mi diğerlerinin ücretini?
Tam gösteren firmalar var elbette ama çok azlar inanın

Asgariden sgk ödemesini kabul eden mali müşavirede yazıklar olsun eğer işi kabul eden çıkarsa.

Asgariden sgk ödemesini kabul eden mali müşavirede yazıklar olsun eğer işi kabul eden çıkarsa.

Sayın Braveheart84,

Bu cümle doğru değil, insanların hangi şartlar altında nelere mecbur kaldığını bilemezsiniz. Tüm mesleklerde bırakın tüm işkollarında neredeyse var olan bir durumun suçlusu bu şartlar altında çalışmak zorunda kalan kişiler değildir.

Kevork beye katılıyorum. 500-600 kişilik fabrikanın müdürü olarak çalışıyor dediğiniz gibi asgari ücretten primleri ödeniyor. Asıl bu durumu denetleyecek devlet kurumları nerede? Bence Türkiye de sırf maaş ile Sgk primlerini arasındaki farkı takip edip inceleyen müfettiş ekibi olsa hem vatandaş mağdur olmaz hemde devletin kasasına daha fazla para girer. dediğim gibi bu duruma bu gözle bakacak devlet adamları olmalı...