SMMM Bitirme Sınavı Kaynakları

ARKADAŞLAR BEN SMMM BİTİRME SINAVLARINA GİRİYORUM
BANA FİNANSAL MUHASEBE,MALİYET MUHASEBESİ VE VERGİ MEVZUATI DERSLERİ İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMAM GEREKEN EN İYİ VE KAPSAMLI KİTAPLARI YAZABİLİRMİSİNİZ?HANGİ KİTAPLARDAN ÇALIŞIRSAM DAHA ÇOK BAŞARILI OLABİLİRİM???

Not: Lütfen başlık açmadan önce Forum Kuralları'nı okuyunuz. Forum'da büyük harflerle başlık ve mesaj içeriği yazmak yasaktır.

Forum Kuralları

Geçmiş dönemlerde çıkan soruların ve çözümlerinin olduğu odalarda satılan kitaplardan yararlanın özellikle Maliyet Muhasebesi için Açıköğretim kitabını öneririm.

ben maliyet muhasebesi için nalan akdoğan ı öneririm açık öğretim de iyi bir kaynak ama nalan akdoğan sınav sonrasıda elinizde bulunması gereken bir kaynak, vergi mevzuatı için hesapuzmanları derneğinin çıardığı kitapları öneririm oluş yayıncılık,

gerçekten kendimi köşeye sıkışmış hissettim.
elimde bir kaç kaynak kitap var ama beni tatmin etmiyor. sadece nalan akdoğanın finansal tablolar analizi kitabı işime yarıyor. maliyet muhasebesi ise biraz ağır yani ayrıntılı. daha çok yüksek lisans için.
Hadi vergi hukukunu, finansal muhasebe ve uygulamaya bir yerlerden çalıştık yani evvelden beri elimizdeki ders kitaplarından çalıştık, ya denetime ve genel hukuka nerden çalışacağız.
geçmiş sorulara bakıyorum ama pek bir sistemi olmadığı için haliyle zorlanıyorsun.
beni merak ettiğim hiç kursa katılmadan bu sınavlara çalışan akadaşlar hangi kaynakları kullandılar. yardımcı olursanız sevinirim.

Türmob'un hazırladığı mesleki yeterlilik sınavlarına hazırlık interaktif eğitim setini alan var mı? Varsa tavsiye ediyormusunuz?

ben bi iki kitap daha tavsiye edeyim kendimce tabi
rüknettin kumkale genel muhasebe ve enflasyon muhasebesi ,islam çankaya muhasebecinin el kitabı (iki cilt),

Ynt: SMMM Bitirme Sınavı Kaynakları

Maliyet muhasebesi için e-use cd ve Kamil Büyükmirza'nın kitabı + Yurdakul Çaldağ + Nalan Akdoğan + Süleyman Yükçü ;)
Finansal Muhasebe için Ercan Hocanın uygulamalı kitabı
Denetim için Ömer Duman affedilmemelidir
bu kitaplarla odun ateşinde pişirilen stajer kulak memesi kıvamına gelince sınava alınıp yetip yetmediğine bakılmalıdır..haa diyelim olmadı,(ki öyle olur genelde) o zaman bozulan pskolojisi daha çok çalış güzel oğlum,canım cicim portakalım şeklinde tiyatral sözlerle düzeltilmeli ve onu topluma yeniden kazandırmak boyun borcu olmalıdır :)

ben tek bi kitap aldım hem staja başlama hem yeterlilik için o da islma çankaya
bilmiyorum iyi miydi diye ama
sınava girecek arkdaşlara tavsiyem son 7-8 yılda çıkmış soruları kesinlikle çözün
ben çıkmış sorulara çalıştım ve ilkinde 5 ini verdim ama 2007 yılı kasım sınavı dahil soru tarzları değişmiş gibi yani çıkmış sorulardan soru gelmeyebiliyor onun için konu da çalışmak gerekir
***finansal muhasebeden geçmiş yıllarda çıkan soruları baştan sona kadar çözüp t leri bilanço gelir tablosu falan alıştırın kendinize bi yılın sorusunu alın 3 saat tutun ve çözmeye çalışın takıldığınız yerlerde konu çalışmanız yeterli olur
***tablolar analizini geçmiş yıl sorularını kendiniz çözmeye çalışın ve yorumlarınızı geliştirin
***maliyet muhasebesinden hiç konu çalışmadım diyebilirim sadece çıkmış yılların sorularını çözdüm o zaman zaten takıldığınız yerlerde püf noktalarda konuya bakıyosunuz
***vergi de temel yoksa biraz zor birikim olması gerekiyor tabi sorulan sorulara illa madde madde cevap vereceksiniz diye bi kayde yok bildiklerinizi de yazsanız olur yani bişeyler bildiğinizi ispatlamaya çalışın
***denetim de vergi gibi birikim ve ezber gerektiren bi ders ama onda da bol bol okumak geliyor ilkönce onda da ezbere takılıp kalmayın mantığını anlayın bi ucundan tutarsanız inanın sonunu getirirsiniz
*** evet sıra genel hukuk ta ben genel hukuk ve meslek hukukundan sınava girmeden önce ortalama yapılacak dersler dedim ama malesef yanılmışım ikisinden de kaldım
genel hukuk işte o ezber gerektiren bi ders onda kafana göre yazamıyosun yani kelimenin yanına bi kelime eklesen tamamen ayrı yerlere götürüyor onun için ben bi temel hukuk kitabı aldım (ödünç) site de söyleniyor ya o kitapdan ismi aklıma gelmiyor ordan 40 sayfalık bi özet çıkardım ve sadece onlara çalıştım çalıştım derken ezberledim iyice
***meslek hukuku önceden kesin ilk geçerim dediğim ders ve beni yanılttı ve en zorlandığım ders ve yine ezber

ARKADAŞLAR HEPİNİZE HAYATINIZ BOYUNCA BAŞARILAR DİLERİM.

denetim hariç bütün derslere "güncel" islam çankaya yetiyor bence.

finansal muhasebe için prof.dr. orhan sevilengül, maliyet muhasebesi için prof.dr. kamil büyükmirza, vergi hukuku için kazım yılmaz ve gelirler kontrolörleri derneği yayını olan 2008 baskı yürürlükteki türk vergi kanunları. vuk hakkında destek kaynak isterseniz de prof.dr. sadık kırbaş'ın vergi hukuku kitabını tavsiye ederim ...

arkadaslar

tum yılalrın cıkmıs soru ve cevaplarını bulabılecegım kaynak arıyorum
ozellıkle hukukla ılgılı
nasıl
bulabılrım
nerden alabılım
yrd olursanz sevınırım
tsk
kolay gelsın
hepınız basarılar

tüm yılların çıkmış sınav soru ve cevaplarını tesmer yayınlarından çıkan smmm yeterllik sınav soru ve cevapları kitabından bulabilirsin.. Ancak yeri gelmişken söyliyim. Bu kitap, pek başvuru kaynağı değil.. soruları görmek açısından son 10 yılın yapılmış sınav sorularını görebilirsin ama cevapları konusunda tartışmaya müsait..

onun haricinde piyasada bulabileceğin yeterlilik sınavı için kaynakların çoğunluğunda son 5-6 yılın sınav soru ve cevaplarına ulaşabilirsin..

İslam Çankaya'nın Tamamlama Sınavları kitabını öneririm.

bence deha nın yeterlilik serisi tamam lama sınavı için yeterli
kitaplar tamamen sınavlara yönelik hazırlanmış gereksiz bilgilere yer yok bu seri bence yeterli başka kaynaklara gerek yok ilk sınavda 4 des verdim
diğerinde de üç ders deha yeterli diyorum

deha yeterlidir diyen arkadaşıma soruyorum denetimde 3. hakkıma giricem ve dehanın notları hatim indirdim. sorulan bütün cevaplara 2 sınavdır dehanın öğrettiği gibi cevap veriyorum. hadi ben yanlış cevap verdim diyelim tesmer hocalarının cevapları ile dehanın cevapları neden birbirlerine hiç benzemiyor özellikte son sınavda deha başka bişey öğretmiş hocalar başka bişey söylüyor. o nasıl oluyor? deha sadece daha önce çıkmış soruları çözdürüyor

denetim için hasan türedinin kitabını trabzondan getirtiyorum. bugün kargoya verdiler sağolsunlar.
o kitabı hatim edicem sanırsam.
aslında itiraz sonuclarını beklicektim başlamak için ama sanırım kasım başında açıklıcaklar.
o zamana kadar çalışmış olyım biraz.

tembell ' Alıntı:
denetim için hasan türedinin kitabını trabzondan getirtiyorum. bugün kargoya verdiler sağolsunlar.
o kitabı hatim edicem sanırsam.
aslında itiraz sonuclarını beklicektim başlamak için ama sanırım kasım başında açıklıcaklar.
o zamana kadar çalışmış olyım biraz.

Tembel kitabı nerden getirtebiliriz?