Smmm Hiç Mükellef Yokken Ofis Açmak ?

Merhabalar

Ben smmm ruhsatımı yeni almış bir meslek mensubuyum.
Bu işe başlarken hep ofis açacağım düşüncesiyle girdim.
Ancak şu an elimde ruhsatım var ama hiç mükellefim yok
Hiç mükellef yokken ofis nasıl açılır ?
Ofisinizi açtıktan ne kadar süre sonra ortalama en azından bir memur kadar kazanmaya başladınız ?
Ya da ilk mükellefiniz nasıl geldi ?
Mükellef nasıl bulunur ?
Üstadlar biraz yol gösterip tecrübelerinizi paylaşsanız bizlere de örnek ve moral olursunuz.

Saygılarımla ,

Merhaba
Çok şeyler yazılabilir bu konuda ancak,sürekli kendimizi tekrar etmiş oluruz.
Bahsettiğiniz durumunuzla ilgili yine bu forumda yer alan STAJYER SORUNLARI ve SMMM MEVZUATI başlıklı konuları incelemenizi ineririm.
Geçmişteki yorumlarımız buralarda mevcuttur.

Merhaba
Bahsettiğiniz durumunuzla ilgili yine bu forumda yer alan STAJYER SORUNLARI ve SMMM MEVZUATI başlıklı konuları incelemenizi ineririm.
Merhaba

Zaten sürekli kendimizi tekrar etmiyor muyuz sayın ve sevgili meslektaşım

Her ay KDV , muhtasar , ba bs

Şaka bir yana ben bu konuda forumu inceledim ama tavsiyeler bir hayli geçmiş zamana ait
Güncelde böyle bir konu bulamadım
Bir kez de ben açmak istedim.

cebinize 2 yıllık geçim kaynağı paranızı koyarsanız. Büronuzu açabilirsiniz. ilk iki yıl kazanç sağlamayı beklemeyin. kendinize hedef koyun. ucuz müşteri tutmayın. başkasının müşterisine sarkmayın. ilk etapta size gelmek isteyenler hep beleşçiler olmak ister. Arkadaşınıza akrabanıza güvenmeyin. Sen aç geliyorum diyenlere inanmayın. Yalnızca kendinize ve Allah'a güvenin.

evet ilginç sayın smmmey

belgesi olupta kullanmayan " meslektaşlardan" kiralayıp

sonrada bir güzel büro açıyorlar gelsin mükellefler durumu var ortada

işin daha ilginç yanı ise bunu herkesin bilmesi hatta odaların bile bilmesi ( kimse haberimiz yokmuş gibi davranmasın sakın )

hatta hatta odaların ilçe başkanlarının burnunun dibinde bile büro açacak kadar "cesaretli" olması

ama herşey kitabına uydurulduğu için kimsecikler bişey yapamıyor...

cebinize 2 yıllık geçim kaynağı paranızı koyarsanız. Büronuzu açabilirsiniz. ilk iki yıl kazanç sağlamayı beklemeyin. kendinize hedef koyun. ucuz müşteri tutmayın. başkasının müşterisine sarkmayın. ilk etapta size gelmek isteyenler hep beleşçiler olmak ister. Arkadaşınıza akrabanıza güvenmeyin. Sen aç geliyorum diyenlere inanmayın. Yalnızca kendinize ve Allah'a güvenin.
O 2 sene içerisinde mükellef gelir mi dersiniz ?

evet ilginç sayın smmmey

belgesi olupta kullanmayan " meslektaşlardan" kiralayıp

sonrada bir güzel büro açıyorlar gelsin mükellefler durumu var ortada

işin daha ilginç yanı ise bunu herkesin bilmesi hatta odaların bile bilmesi ( kimse haberimiz yokmuş gibi davranmasın sakın )

hatta hatta odaların ilçe başkanlarının burnunun dibinde bile büro açacak kadar "cesaretli" olması

ama herşey kitabına uydurulduğu için kimsecikler bişey yapamıyor...
Sonra da niye “haksız rekabet var ? “ a geliyor konu

Emek almadan , ruhsat almadan , o sınavlara girmeden sözde smmm olan kişiler yaratıyor piyasada haksız rekabeti
100 tl ye 50 tl ye defter tutuyorlar.

Bilemiyorum mesleği sorguluyorum şu aralar meslek bitmiş mi hala umut var mı diye

Sonra da niye “haksız rekabet var ? “ a geliyor konu

Emek almadan , ruhsat almadan , o sınavlara girmeden sözde smmm olan kişiler yaratıyor piyasada haksız rekabeti
100 tl ye 50 tl ye defter tutuyorlar.

Bilemiyorum mesleği sorguluyorum şu aralar meslek bitmiş mi hala umut var mı diye
haklısınız ancak SMM olarak kaliteli müşteri kitlesine hitap etmelisiniz bırakın onlar 100 tlye basit usul,işletme 200 e bilanço tutsun siz işi çok olan sgk şubeleri,e defter mükellefleri,serbest meslek erbabları(doktor,avukat v.b) defterleri topladığınız sürece hem kendiniz geliştirecek hemde onlardan daha çok kazanıcaksınız önemli olan kaliteli iş yapmak..

haklısınız ancak SMM olarak kaliteli müşteri kitlesine hitap etmelisiniz bırakın onlar 100 tlye basit usul,işletme 200 e bilanço tutsun siz işi çok olan sgk şubeleri,e defter mükellefleri,serbest meslek erbabları(doktor,avukat v.b) defterleri topladığınız sürece hem kendiniz geliştirecek hemde onlardan daha çok kazanıcaksınız önemli olan kaliteli iş yapmak..
Evet, ama işte onları da bulmak sıkıntı
Kimse muhasebecisini bırakmıyor.

3,5 SENEDİR RUHSATIM VAR 11 YILDIR AKTİF OLARAK ÇALIŞIYORUM İŞÇİYİM MUHASEBE OFİSİNDE EĞER MADDİ İMKANINIZ VARSA AÇIN CESUR OLUN YOKSA ŞARTLAR TAMAMEN SİZE KALMIŞ.

Merhaba
merhaba iyi günler benim 2010 yılına ait hiçbir şekilde yapılandırmadıgım ve teminat göstermedigim bir borcum var gibden fakt 2022 senesinde bir dilekçe verdim vergi dairesine zaman aşımına ugradıgını bilmiyordum aynı gün dilekçem kaydedilmeden mal bildirimi yaptıgım dilekçeyi iptal etme dilekçesi gönderdim ve ardından kanun ile alakalı vergi dairesine birtane daha dilekçe yazdım sizce vergi dairsi kaydedilmeyen dilekçeyi iptal etmek istediggim dilekçeyi teminat olarak kabul edermi ve vergi mahkemesine şikayette bulunsam bu vergi dairesini kazana bilirmiyim çünkü adıma vergi dairesi tarafından kuruşlar yatırıldıgını farketttim

merhaba iyi günler benim 2010 yılına ait hiçbir şekilde yapılandırmadıgım ve teminat göstermedigim bir borcum var gibden fakt 2022 senesinde bir dilekçe verdim vergi dairesine zaman aşımına ugradıgını bilmiyordum aynı gün dilekçem kaydedilmeden mal bildirimi yaptıgım dilekçeyi iptal etme dilekçesi gönderdim ve ardından kanun ile alakalı vergi dairesine birtane daha dilekçe yazdım sizce vergi dairsi kaydedilmeyen dilekçeyi iptal etmek istediggim dilekçeyi teminat olarak kabul edermi ve vergi mahkemesine şikayette bulunsam bu vergi dairesini kazana bilirmiyim çünkü adıma vergi dairesi tarafından kuruşlar yatırıldıgını farketttim
Merhaba

Ne borcu ?
Ve ödememe sebebiniz nedir ?
2010 senesinden kalma ise muhtemelen tebligatta yapılmıştır bu borçla ilgili.
Tebligat zamanaşımı süresini kesiyor.
Eğer miktar büyük ise yapılandırma yapmanızı tavsiye ederim.
İlk 3 taksiti ödersiniz
Sonrasında 2 ayda bir taksit ödersiniz.
Derken zaten yeni yapılandırma kanunu çıkar faizin bir bölümü silinir.
O zaman yeniden yapılandırma yaparsınız.
Böyle böyle erir.

Merhaba

Ne borcu ?
Ve ödememe sebebiniz nedir ?
2010 senesinden kalma ise muhtemelen tebligatta yapılmıştır bu borçla ilgili.
Tebligat zamanaşımı süresini kesiyor.
Eğer miktar büyük ise yapılandırma yapmanızı tavsiye ederim.
İlk 3 taksiti ödersiniz
Sonrasında 2 ayda bir taksit ödersiniz.
Derken zaten yeni yapılandırma kanunu çıkar faizin bir bölümü silinir.
O zaman yeniden yapılandırma yaparsınız.
Böyle böyle erir.
Zamanaşımı kesilmesi halinde o tarihten itibaren yeniden alacağın tabi olduğu zamanaşımı süresi işlemeye başlayacaktır ben bu şekilde biliyorum ve kesildigi andan tekrar zaman aşımının süresi 5 sene sonra zaman aşımına ugrar dogrumu

Zamanaşımı kesilmesi halinde o tarihten itibaren yeniden alacağın tabi olduğu zamanaşımı süresi işlemeye başlayacaktır ben bu şekilde biliyorum ve kesildigi andan tekrar zaman aşımının süresi 5 sene sonra zaman aşımına ugrar dogrumu
Evet ancak o sürede size tebligat zaten yapılmış ve zamanaşımı kesintiye uğramıştır.
Zamanaşımından dolayı borç silinmesi çok nadir bir durum yani
Devlet bırakmaz kolay kolay
Özelden detaylı yazın isterseniz.