SMMM Olup Yüsek Lisans Yapan

sami

Katkı Sunan Üye
Sevgili meslektaşlarım Smmm olup yüksek lisans yapan üstadlarımız var mı?Varsa eğer bilgilendirirlerse bizi sevinirim

Ynt: SMMM Olup Yüsek Lisans Yapan

Pekala tezli ve tezsiz programlarının ne gibi artıları ve eksileri var siz nasıl yaptınız

ben de kendime smmm yeterliliği geçersem yüksek lisans yapıcam diye vaadetmiştim şu yök onaylı internet tabanlı e-mba lardan tezsiz işletme...... şimdi boşverdim onun yerine spk lisansı almaya çalışıyorum hem daha ucuz hem daha kısa hemde daha çok işime yarar..:) bundan sonrada aklıma acca cıa neyse girmezse bi daha sınava girmem
taa ki yeminliye kadar:)))))

selam, ben de işletme yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans yapmıştım...kendini geliştirmiş olursun ama büroda pek bir işine yaramaz. Özelde artı olarak da mutlaka sana yansır...ÇAlışmalarında başarılar dilerim...

sami ' Alıntı:
Pekala tezli ve tezsiz programlarının ne gibi artıları ve eksileri var siz nasıl yaptınız
Ben Maliye Bölümünde yüksek lisans yapmıştım. Eksileri büroya ve ailene zaman ayırman konusunda sıkıntılar yaşıyorsun. Artıları ise Vergi Kanunlarını çok iyi öğreniyorsun. Hatta bir vergi uzmanı oluyorsun :D Olaylara daha entellektüel boyuta yaklaşıyorsun. Mali hukuk bilgin oluyor. Vergi İhtilafları konusunda eğitim alıyorsun. vs vs
Böylece olayları değerlendirirken daha etkili çözümler bulabiliyorsun. Birde verginin Teorik bilgilerini iyice nufüz ediyorsun (Örneği Kurumlar Vergisi çifte bir vergimidir. vb) Yeni vergilendirme yolları icat ediyorsun :D . Muhasebe Politikaları ve Vergi Politikaları konusunda uyumu araştırıp en uygun ve etkili vergiden kaçınma politikalarını hayata geçiriyorsun. Vergi Planlaması yapıyorsun
Yani en azından hayal dünyasında uygulamada bunlar çok zor oluyor. Bu aidatlarla ve bu cezalarla, günlük işlerini ancak yapıyorsun.
Yukarıda arkadaşın söylediği gibi büro için gerekli değil ancak büyük bir şirkette çalışacaksan gerekli olabilir. 8)