SMMM Ruhsatını Nerede Kullanıyorsunuz?

Ynt: SMMM Ruhsatını Nerede Kullanıyorsunuz?

şuan yok. mart /2012 de yeterliliğe girecem. şuan inşaat şirketinde çalışıyorum. olunca ne yapcağım konusunda kararsızım.

başlığı okuyunca ukala bir cevap veresi geliyor insanın..

Arkadaşlar başlık bana atfen açılmış yani aslında SMMM belgesi olupda bürosu olan yada begelsini bir şirkette kullanan kaç kişi var diyorum. Hep diyoruz herkesde belge var ama bende diyorumki var amenna ancak bu belgelerin büyük bir kısmı kullanılmıyor olay bu yani smmm ruhsatını nerde kullanıyorsunuz derken traş olurken ayna niyetine değil herhalde ;D ;D ;D ;D

Benim belge gayet dekoratif :) Altın varaklı ve etrafında lacivert ince şerit olan bir çerçevede duruyor :D Gayet şık :D

Bağımlı olarak takılıyorum ben,1-2 aya kadar büro açıp çalıştığım firmaya makbuz keseceğim.

evde dekor olarak kullanıyorum şu sıralar :)

Odaya katkım olsun diye aidat ödemek için kullanıyorum ;D

çekyatın altında kullanıyorum öylece duruyor :D

Yeni ruhsatlar en azında altın varaklı eskiler sararmış A4. yinede şanslısınız sesinizi çıkarmayın.

ya arkadaşlar ben bişeye taktım , evde ruhsata bakarken ismimi görmekte güçlük çektiğimi farkettim. türmob smmm yazıları vss koca koca yazılmış ama ismim en altta bidicik yazılmıs. Halbuki o ruhsatı ben aldım ve o benim hayatımın küçük bir parcası , basarılarımın küçük bir örneği, ismim öne geçmeli, bunu ruhsatta yapamıyorsak bile hayat felsefesi olarak benimsemeye karar verdim. İsmin marka olacak , ünvan isminin yanında sönük kalacak. Nasıl ? bunu açarım dahada aşağı yukarı anlaşılmıştır diye düşünüyorum

Henüz müracaat bile yapmadım :)
O kadar hevesliyim anlayacağınız :)

Bana söz veren 3 mükellef,bir de smmm olan arkadaşımın vereceği 2 defter var ama bırak büro açacak parayı ruhsat parasını ödeyecek kadar param bile yok.şimdilik ankara odası ruhsat vs için 1330 tl,kaşe için 140 tl istiyor.bir de çalışanlar listesine kayıt falan derken bu rakam kaç olur inanın bilemiyorum:( şimdilk altın çerçeve ile kaplatıp odamın duvarına asacağım sanırım.ancak papucumun smmm si olurum bu sene

büro açalı 3 ay oldu ne ruhsat ne büro tescil belgesi,çakma muhasbeci mi yaptılar beni nerde kaldı bu evraklar ;D

parasını peşin alıyolar ya ondandır:))) keyfinize bakın