fonradar

Smmm ücreti olarak ne kadar istemeliyim.?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar merhaba,
Foruma yeni katıldım. Ve sizlere sormak istediğim bir soru var.
6 yıllık iş tecrübem var ve büyük bir firmada. İşten ayrıldım ve İngiltere'de 3 ay dil eğitimi aldım.
SMMM belgemide yeni aldım. İş bakıyorum. Sizce ne kadar maaş istemeliyim?
En son ki maaşım 1300*16 idi.

Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: SMMM ÜCRETİ

Çok teşekkür ederim yanıtınız için. Bende o civarda düşünüyorum sağolun

1300*16 isteyin, 1300*24 isteyin, bunun ayıbı olmaz. Ama kimsen istiyorsunuz onu da yazsanız verilen cevaplar daha gerçekçi olmaz mı?

Marmara Ünv. Muhasebe bitirdim sonra aöf tamamladım.
Muhase Uzmanı olarak çalışıyordum. İstanbulda yaşıyorum.
Mart 2010 sınavıyla belgemi aldım ve 3 aylık dil eğitimimi tamamladım.
Umarım kendimi açıklayabilmişimdir :)

Pardon, komedi dizisi izlerken yanlış yazmışım mesajı. "kimsen" yerinde "kimden" istiyorsunuz şeklinde olacaktı.

Sorun değil bende bu yanlışlık aracılığıyla kendimi tanıtmış oldum :D

Görüşme yaptığım bir kaç firma var ve başvurularım devam ediyor.
Ve nihayetinde konu illaki ne kadar ücret istiyorsunuza geliyor.

1300*16 benim eski ücretim idi.

AYŞE YILMAZ ' Alıntı:
Marmara Ünv. Muhasebe bitirdim sonra aöf tamamladım.
Muhase Uzmanı olarak çalışıyordum. İstanbulda yaşıyorum.
Mart 2010 sınavıyla belgemi aldım ve 3 aylık dil eğitimimi tamamladım.
Umarım kendimi açıklayabilmişimdir :)

aman diyim sakın A.Ö.F ü tamamladım deme.. Forumda sınavı veremeyen arkadşlarımız a.ö.f lülere çok kötü bakıyor çünkü.. hele birde ücret tavsiyesi istersen yaraya tuz ekmiş olursun..

6 yıllık iş tecrubeniz var iyi kötü piyasayı bilirsiniz, istediğiniz ücret çalışmak için başvurduğunuz şirketlere ve çalışacağınız pozisyona göre değişkenlik gösterir. Bunun kararını da en iyi siz verirsiniz. Bol şans.

AYŞE YILMAZ ' Alıntı:
Sorun değil bende bu yanlışlık aracılığıyla kendimi tanıtmış oldum :D

Görüşme yaptığım bir kaç firma var ve başvurularım devam ediyor.
Ve nihayetinde konu illaki ne kadar ücret istiyorsunuza geliyor.

1300*16 benim eski ücretim idi.

işe başladığında ne kadar ücret aldığını yazarsan iyi bir paylaşım yapmış olursun..ruhsatın ücret üzerindeki etkisini veyahut etkisizliğini görmüş oluruz eski işinden neden ayrıldın

hayırlısı olsun..

Tabiki bilgisini veririm.

Dil eğitimi için ve stajer olarak başladığım için ücret ve sosyal hakların diğer uzmanlara göre hep geride kalması.

Teşekkürler

Ynt: Smmm ücreti olarak ne kadar istemeliyim.?

Bir soruda ben sorayım arkadaşlar.
Şu anda 1 bir faaliyetsiz toplam 6 Anonim şirket'li bir grubun mali işler direktörüyüm. Grup bünyesinde 5 tanede serbest meslek kaydı olan yöneticiler var. Bunların hepsinin tüm işlemlerini ben yapıyorum. Bir SMMM'nin şifreleri ile beyannameleri veriyorum.Belge aldıktan sonra kendi kaydımı açıp kendi şifremle verirsem işverenden ne kadar ek ücret talep edebilirim dersiniz?

Sn.Ayşe Yılmaz, sizin yerinizde olsam 3.000.-TL den aşağı hiçbir şirketle anlaşmazdım. Aslında 3.000.-TL bir smmm için sınır olmalı. 3.000.-den aşağı ücret kabul edilmemeli. Üstü için pazarlık yapılmalı. Mesleğimizi pazarlamassak para kazanamıyacaz çünkü.
Sn.Kmlaky, sizin de şirket bünyesinde çalışarak o kadar AŞ.ye nasıl baktığınızı anlayamadım. Çünkü yaklaşık 15 yıldır bir AŞ.nin işlerini yapmaktayım. Patronların istediği detaylar yüzünden 3 kişi işleri zor yetiştiriyoruz. Anladığım kadarıyla piyasadaki muhasebecilerin yaptığını yapıyorsunuz. Ama belgenizi aldıktan sonra kendi şifrenizle beyannameleri vermek için, şu an şifresini kullandığınız mali müşavire verdiğiniz para kadar maaşınızın üstüne artı isteyebilirsiniz. Eger maaşınız 3.000.-TL nin altındaysa onu tamamlayarak, 3000.- + 2.000.- = 5.000.-istemeniz mantıklı olacaktır kanaatindeyim.

Bu ücretlerden sonra , bir de benzer pozisyonlarda çalışanlar ücret düzeylerini aşağı yukarı yazsalar da aradaki farka bir baksak. Bana bu tutarlar biraz yüksek geldi.

denetimini yaptığım şirketlerde mali işler müdürleri (smmm olan) ortalama 3500-6000 tl arası alıyor...denetim müdürüm 12 yıllık smmm 8.000 tl alıyor...birebir kesin bilgidir

bizim mali müdür 7500.-TL alıyordu, artı yarım maaş ikramiye. smmm ydi fakat işten ayrıldı.

12 senedir aynı şirkette çalışıyorum belgemi henüz almadım- sınav sonuçlarını bekliyorum. bu 12 yılın 9 yılı muhasebe müdürü pozisyonunda geçti. Şu an 3.900 alıyorum. Ama belgemi aldıktan sonra bir artış olacağını sanmıyorum, çünkü kimse benim belgemi almış olup olmamamla ilgilenmiyor ..

bence makul bir maaş.

canay ' Alıntı:
12 senedir aynı şirkette çalışıyorum belgemi henüz almadım- sınav sonuçlarını bekliyorum. bu 12 yılın 9 yılı muhasebe müdürü pozisyonunda geçti. Şu an 3.900 alıyorum. Ama belgemi aldıktan sonra bir artış olacağını sanmıyorum, çünkü kimse benim belgemi almış olup olmamamla ilgilenmiyor ..

tezatlarla dolu bir meslek...
4000 tl alarak yaptığın işi asgari ücretle yapmaya razı olacak birçok ruhsat almış smmm bulabiliriz.
kişilerin ,muhasebe müdürlüğü pozisyonuna ruhsat almadan başlamasına izin verilmezse belki o zaman ruhsat alanın isteyeceği ücret artar ve ruhsatın değeri artar
yoksa ruhsat aldıktan sonra verecekleri ücret daha da azalabilir..

hanmiroğlu ' Alıntı:
canay ' Alıntı:

tezatlarla dolu bir meslek...
4000 tl alarak yaptığın işi asgari ücretle yapmaya razı olacak birçok ruhsat almış smmm bulabiliriz.
kişilerin ,muhasebe müdürlüğü pozisyonuna ruhsat almadan başlamasına izin verilmezse belki o zaman ruhsat alanın isteyeceği ücret artar ve ruhsatın değeri artar
yoksa ruhsat aldıktan sonra verecekleri ücret daha da azalabilir..

bence işi asgari ücretle yapmaya razı olan ruhsat almış smmm lerde sorun...kendilerine güveni olmadığı için mesleki bilgi olarak eksik oldukları için düşük maaşlı işleri kabul ediyor olabilirler...çevremde tanıdığım en düşük maaşlı smmm 2200 alıyor...asgari ücret alana daha rastlamadım ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...