Smmm Ünvan Değiştirme Sınavı

tugba_cag

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar iyi haftalar... Smmm ünvan değiştirme sınavı açıklandı. Sınava giren arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.. Bu arada ben denetim ve vergi olmak üzere iki dersten kaldım ne yazıkki :(

Finansal Muhasebe.....90
F.Tablolar Analizi.......50
Maliyet Muh..............75
Muh. Denetimi..........37
Vergi Mevzuatı.........30
Hukuk.....................65
Meslek Hukuku.........60

Hayırlı olsun.İnşallah kalan 2 dersi de bir sonraki sınavda verirsiniz. Benim anlamakta zorlandığım husus mali müşavirlik bitirme sınavlarıyla serbest muhasebecilerin ünvan değiştirme sınav günlerini niçin değiştirdikleri. Daha önce her ikisine de aynı sorular soruluyordu. Şimdi öyle değil. Gerekçe ne olabilir.

Merhabalar... Öcelikle Teşekkür ederim. Sınavların ayrılmasının nedenini ben biliyorum Rıza bey. Stajyerlerde işletme notu diye birşey var ortalamayı yükselten biliyorsunuz. Bizde o olay yok dolayısıyla bizim ortalamaların 60 olabilmesi için derslerden daha yüksek notlar almamız gerekiyor. Dolayısıylada sınavlar bu durum göz önüne alınarak okunuyor...

kankiciğim seni tebrik ederim. Sıra bende şimdi bende başlama sınavını kazandığım zaman süper olacak. Tekrar tebrik ederim seni.

Sayın Tugba_cag,

Tebirkler.İki dersi dert etmeyin.Onlarıda bir sonrakinde vermeniz dileğiyle

Arkadaşlar hepinize ilginiz için teşekkür ederim. Sanırım benden başka sınava giren arkadaş olmamış...

Sayın Tuğba hanım,
mesajınızı sonradan gördüm.
Bende 2 dersten girdim ve bitti.Artık ünvanım SM değil SMMM olacak ne farkedecekse.İşte başladık bir yola devam edip gidiyor.
Sınav notlarım,
Maliyet Muh. 100
Vergi Mevz. 50
ve SON

2 dersi fazla kafanıza takmayın.
Bende 3-2-2 olarak bitirdim.

Saygılarımla

sayın canbolat,
öncelikle hayırlı olsun , ve ayrıca maliyet muhasebesinden de 100 aldıgınız için ayrıca tebrik ederim sizi..