fonradar

SMMM Yeterlilik Haziranda Sınava Girecek Arkadaşlar

pardon1986

Katkı Sunan Üye
Merhaba arkadaşlar. Benim stajım 4 mayısta bitecek. Ocak itibariyle sözel derslerden çalışmaya başladım. Tabi daha kitapları almadım sadece [email protected] da olan kaynaklardan çalışıyorum. Ezber yapmak sıkıntı biraz ilk başta çalıştığım derse ne zaman sıra gelecek merak ediyorum tabi unutma ihtimali de yüksek. Tabi ki hedef 7 de 7 ama zor en kötü ihtimal 5 dersi vermem gerektiğini düşünüyorum. O tarihte sınava girecek arkadaşlar düşüncelerini yazarsa sevinirim.

Bende o tarihte bitirme sınavına gireceğim. Henüz bir çalışma yapmadım. Genel tecrübe ve bilgilerimin yeteceğini düşünerek. Fakat biraz ezber yapmakta fayda olacak galiba. Çalışma sisteminiz hakkında bilgi verirmisiniz?

Ocakta başladığım için her ay bir ders çalışıyorum ama önceki ay çalışıtığım dersi de tekrar ediyorum. Ama asıl ağırlığı haziran ayında vereceğim .Tabii işte çalıştığımız için akşam evde çalışmak zor oluyor. Şimdilik internetteki notları çıkardım ve ordan çalışıyorum kısa zamanda da dehanın kitaplarını alacağım.

merhaba arkadaşlar tam aradığım zor durumda oldugum konu staj 2014/5 ta bitiyor haziran dönemi sınavlarına girmem şart bölerek kısım kısım mı girmeliyim yoksa bütün derslere girmem daha mı iyi olur dersana ye gitmem sizce şart mı bi arkadaşım hiç gitme sadece maliyet ve hukuk dersinden al diğer dersleri çalışarak verirsin diyor ne yapacağımı bilemiyorum yardımcı olur musunuz sözel derslere evde hazırlansam yapabilirmiyim

pardon1986 yazınızda yazdıgınız e-mail kime ait ders notlarını benimde alma şansım varmı ?

Son düzenleme:
arkadaşlar notlar [email protected] şifre smmm12345 mail adresinde var. Ben staj sınavına dershaneye gitmeden kendim çalışarak girdim ve ilk girişimde kazandım. Tabi yeterlilik sınavının yazılı olması biraz daha zorluyor. Bence sözel derslerden dershaneye gitmeye gerek yok. Belki finansal ve maliyet muhasebesinden gidilebilir. Ama zaten işimiz muhasebe olduğu için bu derslere biraz çalışıldı mı gitmeye gerek kalmaz. Diğer taraftan ilk başta başarılı olacağınız derslere ağırlık vermek daha mantıklı bütün dersleri vermek zor o yüzden başarılı olacağımız derslere çalışıp diğer derslere de nokta atışı yapmak mantıklı. Benim ağırlık verdiğim dersler finansal muhasebe,mali analiz, hukuk,meslek hukuku, maliyet muhasebesi. Denetim ve vergiye de nokta atışı yapacağım. Çünkü ezber yapmak gerekecek hepsini aklımızda tutmak zor olur.

çok teşekkür ederim pardon1986

çok teşekkür ederim pardon1986
arkadaşlar notlar [email protected] şifre smmm12345 mail adresinde var. Ben staj sınavına dershaneye gitmeden kendim çalışarak girdim ve ilk girişimde kazandım. Tabi yeterlilik sınavının yazılı olması biraz daha zorluyor. Bence sözel derslerden dershaneye gitmeye gerek yok. Belki finansal ve maliyet muhasebesinden gidilebilir. Ama zaten işimiz muhasebe olduğu için bu derslere biraz çalışıldı mı gitmeye gerek kalmaz. Diğer taraftan ilk başta başarılı olacağınız derslere ağırlık vermek daha mantıklı bütün dersleri vermek zor o yüzden başarılı olacağımız derslere çalışıp diğer derslere de nokta atışı yapmak mantıklı. Benim ağırlık verdiğim dersler finansal muhasebe,mali analiz, hukuk,meslek hukuku, maliyet muhasebesi. Denetim ve vergiye de nokta atışı yapacağım. Çünkü ezber yapmak gerekecek hepsini aklımızda tutmak zor olur.

sınav

merhaba arkadaşlar 2014/mart smmm yeterlilik sınavına girecekler 2 dersim var. Maliyet ve meslek hukuku. bu iki dersten gelebilecek soru ihtimalleri paylaşırsanız sevnirim.

şifre smmm+12345 stajyer sorunları sınav konusunda daha aktif arkadaşlar isterseniz oraya bir göz atın

arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz.stajımın 1. yılı mayıs ayında bıtecek yuksek lısansa baslıcam 1 yıllık oda 2015 hazıranda bıtecek kısmetse...hazırandakı yeterlılık sınavına gırebılırmıyım bılgısı ola varmı

selami bey ben biraz stok yamıştım meslek hukukunu isterseniz mail adresini yazın göndereyim size. Gerçi ben o notlara çalışmadım dehanın kitaplarından hazırlanıyorum