fonradar

SMMM Yeterlilik Sınavı Kaç Sınav Hakkı?

_KAYA_

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar yeterlilik sınavına 2012/2 döneminde girdim. Teosta sınav hakkının sona erdiği tarih 2014/2 (dahil) yazıyor.

Buna göre toplamda 6 sınav hakkı oluyor.

Ama 2 yıl içinde 4 sınav hakkı diye biliyorum. Ancak 6 sınav hakkımız var mı yoksa o 2 sınav hakkını es geçelim diye mi verdiler.

Bilgisi olan arkadaşlarım yazarsa sevinirim.

Teşekkürler.

2 yıl içinde toplam 4 sınav hakkımız var.

kural olarak, ilk sınav dışında kalan derslerin sonraki dönemde hepsinden girme zorunluluğumuz yok. bu yüzden 6 sınavmış gibi duruyor.
yani 4 dersten kaldın. bu 4 dersin 2 dersini 2012/03 dönemi diğer ikisini de 2013/01 döneminde alabilmen ile alakalı.

2 yıl içinde toplam 4 sınav hakkımız var.

kural olarak, ilk sınav dışında kalan derslerin sonraki dönemde hepsinden girme zorunluluğumuz yok. bu yüzden 6 sınavmış gibi duruyor.
yani 4 dersten kaldın. bu 4 dersin 2 dersini 2012/03 dönemi diğer ikisini de 2013/01 döneminde alabilmen ile alakalı.

Cevap için teşekkürler, şurda çok kısa bir zaman kaldı, hiç olmazsa 1 sınav versem yetecek bana. Önerisi olan var mı, hangi dersi en kısa sürede kavrayıp sınavı veririm. Bildiğim kadarıyla en zoru vergi ve meslek.

Tecrübeli arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

Cevap için teşekkürler, şurda çok kısa bir zaman kaldı, hiç olmazsa 1 sınav versem yetecek bana. Önerisi olan var mı, hangi dersi en kısa sürede kavrayıp sınavı veririm. Bildiğim kadarıyla en zoru vergi ve meslek.

Tecrübeli arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim.

hukuk en kolay ders ortalama 1 hafta-10 gün çalışarak hukuktan geçebilirsin (duruma göre değişir tabi) 20 gün var bir ders daha seçmelisin kendine bence analiz yada meslek hukuku olabilir

hukuk en kolay ders ortalama 1 hafta-10 gün çalışarak hukuktan geçebilirsin (duruma göre değişir tabi) 20 gün var bir ders daha seçmelisin kendine bence analiz yada meslek hukuku olabilir
:) teşekkür ederim, kaynak önerisi var mı ? Geçmiş yıl soruları işe yarar mı ya da herhangi bir link var mı kaynak olacak.

:) teşekkür ederim, kaynak önerisi var mı ? Geçmiş yıl soruları işe yarar mı ya da herhangi bir link var mı kaynak olacak.[/QUOT
hukukta dehanın kitabından çalışmadım çok uzundu smmm_Hotmail adresinden bir arkadaş özet paylaşmıştı sadece oradan çalıştım 30-4 sayfa lık notlardı 70 ile geçtim. paylaşANIN kim olduğunu hatırlasam teşekkür edeceğim:)