fonradar

SMMM Yeterlilik

Merhaba arkadaşlar,
4-5 aralık 2010 tarihinde ilk kez yeterlilik sınavlarına girdim.hiç hazırlanmamıştım.maliyet hariç her dersten bişeyler yapmaya çalıştım ancak geçer notu alamıyacağımı biliyorum.
mart sınavı için hazırlanmaya başlıycam.
derslerle ilgili çalışırken izlemem gereken yol nedir?yardımınıza ihtiyacım var.

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Ynt: SMMM Yeterlilik

slm arkadaşım.öncelikle ders çalışmaya vaktin varsa bütün derslerden sınava girmeni tavsiye ederim.eğer yoksa ders seçersen yani martta 3 ders mesela .kendini iyi hazırlayabileceğin dersleri seç ve sadece onlara odaklan.garantile yani.zor olanlara ilk olarak çalışmaya başla sayısal ağırlıklı olanlar mesela finansal. maliyet .analiz. sınava 1 ay kala gibi de sözellere çalış aklında daha iyi kalsın diye.sayısal derslerin mantığını anlarsan unutmazsın.ama sözeller mesela denetim unutulabiliyo.sınava yakın tarihte çalışmak daha avantajlı.vergiye çok zaman ayırmak gerekiyor.nereden soru çıkacağı belli olmuyor.ben ders seçerek girdim sınavlara şuan sadece finansal muhasebe var.oda yusuf sürmen engeline takılıyor.kaynaklarını belirle özetle.iyi seç yani.her dersin komisyonda hocası var. mümkünse onların kitaplarını temin et.başarılar..