SMMM Yeterlilikte en iyi kurs , dershane vs.. hangisi sizce ?

• Konbuyu başlatan zerrin82
  • Başlangıç tarihi
Z

zerrin82

Ziyaretçi
arkadaşlar , finansal muhasebe ve maliyet muhasebesinden kursa gitmeyi düşünüyorum fakat hangi kursa gideceğim konusunda kararsızım. bu konuda tecrübeleriniz varsa paylaşabilirmisiniz? sizce hangi kurs daha faydalıdır?

Ynt: SMMM Yeterlilikte en iyi kurs , dershane vs.. hangisi sizce ?

arkadaşlar forum olarak paylaşımda harikayız sahiden bir tane bile cevap yazan olmamış :((
ilgi ve alakanıza teşekkürler

merhaba
öncelkle şunu söylim marttan beri kursa gdiyorum arkaşalrda dahil
kurstan bişey bekleme hele de finansaldan bu dönemde boşuna kursa gittk mart- temmuz dönemimzde deha m.köy şubesine gittik haram olsun verdiğimz para... biz hocalarından daha çokbiliyoruz finansalı emin olun.. son hamle diye bide kitapçk dağıttlar çalşmaz olaydım haftalarımı verdim bi tane bari çıkmaz mı...

sonra döndük bu dönemde bilgeye gidelim dedik 2 arkadaşta murata geçti gittik ..
bilgenin maliyeti süperdi diyebilirim maliyet için tavsiye ederim ancak

finansal için kurstan bişey bekleme .. trabzondan sağolsun özlem keklik arkadaşımzın aracılığıyla getirttiğimiz yusuf sürmenin 360 sayfaya yakın notlarının yarısını çalştık.. her şey kendinde bitiyo canım eğer m.köylere yakınsan bigün bizim anlatımlı notlarımızı verebilirim sana

dersaneler=hikayeler bunu böylebil arkadaşım
ama şunu söyleyebilirim açık öğretim mezunu isen muhasebe ile maliyete git dersaneye bunlar ezberle olmuyor
mantıkla bilgi ile oluyor birinin göstermesi lazım özellikle maliyette

zerrin82 ' Alıntı:
arkadaşlar , finansal muhasebe ve maliyet muhasebesinden kursa gitmeyi düşünüyorum fakat hangi kursa gideceğim konusunda kararsızım. bu konuda tecrübeleriniz varsa paylaşabilirmisiniz? sizce hangi kurs daha faydalıdır?
şunu söyleyebilirim temmuz sınavına hazırlanırken odanın kursuna gittim özellikle maliyet ve finansaldan hiçbir faydasını görmedim.yine de 7 dersin altısını verdim bir tek maliyet kaldı onu da bu dönem verdim inşallah ama kursa gitmenin insanda bir çalışma disiplini oluşturduğunu söyleyebilirim.

Ben Maliyet Muhasebesi icin Ankara'da Aktif Online gittim.

Ya birkac arkadasimin tavsiyesi uzerine gitmistim. Raci Hocam o kadar guzel anlatti ki anlatamam. Neredeyse Maliyet Muhasebesinden ders verecek duruma geldim desem yalan olmaz.

Birde buradan tesekkur edeyim Hocama. Saygilar...

yıldız25 ' Alıntı:
merhaba
öncelkle şunu söylim marttan beri kursa gdiyorum arkaşalrda dahil
kurstan bişey bekleme hele de finansaldan bu dönemde boşuna kursa gittk mart- temmuz dönemimzde deha m.köy şubesine gittik haram olsun verdiğimz para... biz hocalarından daha çokbiliyoruz finansalı emin olun.. son hamle diye bide kitapçk dağıttlar çalşmaz olaydım haftalarımı verdim bi tane bari çıkmaz mı...

sonra döndük bu dönemde bilgeye gidelim dedik 2 arkadaşta murata geçti gittik ..
bilgenin maliyeti süperdi diyebilirim maliyet için tavsiye ederim ancak

finansal için kurstan bişey bekleme .. trabzondan sağolsun özlem keklik arkadaşımzın aracılığıyla getirttiğimiz yusuf sürmenin 360 sayfaya yakın notlarının yarısını çalştık.. her şey kendinde bitiyo canım eğer m.köylere yakınsan bigün bizim anlatımlı notlarımızı verebilirim sana

Sayın yıldız25. bende m.köy şubesine gittim. Bence haksızlık yapıyorsun. Ben hayatımda; bilanço yapmayı, gelir tablosu yapmayı, hangi hesabın nasıl çalıştığını ondan öğrendim.Ben sadece yevmiye kayıtlarını yaptım. o da zeten geçmek için yeterli bir puan. gelir tablosu ve bilançoyu yetiştiremedim.Sözel olan bir soruyu da yaptım.

canım arkadaşım ben 2 dönem gittim oraya banamı anlatıyosun.

iyi kurs yoktur.
iyi hoca vardır.
iyi hocanında zamanı zamanını tutmaz bazen.
bi kurstaki hoca işi bırakır... istediğin kadar başarılı de yerine gelen hoca olumsuzsa hayal kırıklığı olur.

Kurs değil de hoca önemli, onu da nasıl paket olarak alırsın ki.?Bir dersten iyisi düşer, diğer dersten kötüsü.

mustafa

ekmekci ' Alıntı:
Kurs değil de hoca önemli, onu da nasıl paket olarak alırsın ki.?Bir dersten iyisi düşer, diğer dersten kötüsü.

mustafa

kurslardan paket olarak bir şey almak gerekmez ki.

Yahu kursa giderek nasıl SMMM olunmaz yani isterseniz bu kadarda abartmayın. SMMM oldunuz müşteri kapıdan girip say ulen denetim tekniklerinimi diyecek ;D ;D ;D
Finansal için temel yoksa,piyasada çalışmıyorsanız yani muhasebe işini yapmıyorsanız ve konulara vakıf değilseniz dersanelerden mucize beklemeyin. Adamlar ne yapacak size haftada 2 saat ders verip sürmen seviyesinemi çıkaracak.
Muhasebe bilginin yanında artı olarak birde muhakeme yeteneği isteyen bir ders. İsterseniz bütün hesapları ezberleyin işleyişini tam anlamıyla bilmedikten ve o hesapların kullanım esaslarını öğrenmedikten sonra isterseniz en sağlam kursa gidin sonuç aynı olacaktır.
Birde dersanede gördüğüm çoğunlukla son hakkım dersaneye geldim diyenler var. Kardeşim adama sorarlar bugüne kadar nerdeydin derler. Son hakkına kadar sınavları sallama sonrada yandım anam dersaneye gittim dosya yaktım de bu konuda dersane ne yapsın.

Paket derken, yani tüm iyi hocaların bulunduğu bir kurs dönemini elde etmekten bahsettim.
Ben de kursa gitmiştim, ama vergi, maliyet gibi önemli derslerin hocaları ezberciydi, konulara hakim değillerdi.

m.e.

arkadaşlar muhasebe bilgim var çok şükür 6 yıl muhasebe bürosunda çalıştım artı halen daha özel bi şirketin ticari muhasebe bölümünde çalışmaktayım. pratik konusunda hiç bir sıkıntım yok. benim tek sorunum ders çalışamamak. ben sınava motive olarak düzenli ders çalışamıyorum benim sorunum bu. bu nedenlede kursa gitmeyi düşünüyorum. fakat hangi kurs daha faydalıdır işte bu konuda bilgim olmadığı için siz değerli arkadaşlarıma sormak istedim. maliyet ve finansal muhasebe derslerinden kaldım ve önümüzdeki dönem sondan 2. hakkıma gireceğim. herkese başarılar..