Son dönemde firmalardan yemek kartı kullanıcılarında iskonto indirimi talebi ?

nirvana3482

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar Merhaba,

bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim çünkü bir çok yerden yemek kartı kullanıcı firmaların son zamanlarda iskonto oranlarında indirime gitme aşağıya çekme girişimleri olduğu yönünde bilgiler alıyorum ve daha önceleri çok uçuk fiyatlarda teklifler alırken şimdi teklif istediğinizde sanki hepsi tek ağızdan konuşuyormuş gibi teklifler verdiklerini görüyorum.Bunun ne kadar etik olduğunu ve bu yönde başka mağdur arkadaşların olup olmadığı konusunda paylaşmak istedim.

Konuyla ilgili görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Yeni verilen iskonto oranını kabul etmezsem ne olur ?

Ynt: Son dönemde firmalardan yemek kartı kullanıcılarında iskonto indirimi talebi ?

Yemek kartı kullanmaktan vazgeçmiş olursunuz:)

Ynt: Son dönemde firmalardan yemek kartı kullanıcılarında iskonto indirimi talebi ?

keremcem ' Alıntı:

Verilen hakkı geri almak bu kadar kolay mı? Ne kadar etik ? Personele verdiğiniz yemeği vermiyorum dediğinizde personel iş akdini fesih yapma hakkı var mı? çıkan personel olursa bu firmalara mı yönlendirelim :)

Merhaba,
Firmalara neden yönlendiriyorsunuz. Onlar ticari bir işlem yapıyorlar. İşinize gelirse o hizmeti alırsınız geşmezse almazsınız. İsterseniz bir lokanta ile anlaşıp personelin orada yemek yemesini sağlarsınız.

nirvana3482 ' Alıntı:
keremcem ' Alıntı:

Verilen hakkı geri almak bu kadar kolay mı? Ne kadar etik ? Personele verdiğiniz yemeği vermiyorum dediğinizde personel iş akdini fesih yapma hakkı var mı? çıkan personel olursa bu firmalara mı yönlendirelim :)
Personel sizin personeliniz,
Siz ilgili firmanın müşterisisiniz,
üretimde kullandığınız malzemeyi nasıl ki daha yüksek fiyata aldığınızda müşterinizi tedarikçinize yönlendiremiyorsanız, personelinizi de o firmaya yönlendiremezsiniz.Daha doğrusu yönlendirirsiniz de, alacağınız cevap muhtemelen bize ne kardeşim şeklinde olacaktır.
Verilen hak konusuna gelince,
haklısınız, yemek çeki personeliniz için kazanılmış haktır, geri alamazsınız tek yönlü kararla.

Altını çizmek istediğim konuda buydu. Teşekkürler
keremcem ' Alıntı:
nirvana3482 ' Alıntı:
keremcem ' Alıntı:

Personel sizin personeliniz,
Siz ilgili firmanın müşterisisiniz,
üretimde kullandığınız malzemeyi nasıl ki daha yüksek fiyata aldığınızda müşterinizi tedarikçinize yönlendiremiyorsanız, personelinizi de o firmaya yönlendiremezsiniz.Daha doğrusu yönlendirirsiniz de, alacağınız cevap muhtemelen bize ne kardeşim şeklinde olacaktır.
Verilen hak konusuna gelince,
haklısınız, yemek çeki personeliniz için kazanılmış haktır, geri alamazsınız tek yönlü kararla.