fonradar

Son Hakkı Olupta Sınavı Çok Kötü Geçen Arkadaşlar

Ynt: Son Hakkı Olupta Sınavı Çok Kötü Geçen Arkadaşlar

merhaba,
sonh değil ama son 2 hakkım ve 3 dersim var.
sınavlar da gerçekten çok kötü geçti.
vergide ilk on dk ellerimin titremesinden hiçbirşey yazamadım.
en son sınavı hiç düşünemiyorum. eğer martta da olmazssa, off(çok şükür)
ve çok üzgünüm...

sudemira ' Alıntı:
merhaba,
sonh değil ama son 2 hakkım ve 3 dersim var.
sınavlar da gerçekten çok kötü geçti.
vergide ilk on dk ellerimin titremesinden hiçbirşey yazamadım.
en son sınavı hiç düşünemiyorum. eğer martta da olmazssa, off(çok şükür)
ve çok üzgünüm...
Bu kadar karamsar olmayın arkadaşım.Dünyanın sonu değil ki bu.Evet insan son haklara yaklaştıkça strese giriyor ama stres işini kolaylaştırmaz aksine zorlaştırır.Herşeyin hayırlısı diyeceksin Allaha tevekkül edeceksin.Sınavlarda herkes bildiği soruları heyecandan yalnış yapıyor.Sınavdan çıkınca anlıyor yalnış yaptığını.Ama geçeceğinize ben inanıyorum

Her zaman ölümden başka her şey için çare vardır. üzülmeyin. Hayat devam ediyor.

:) ilginize çok teşekkürler. inanın şu an çok duygulandım.
gerçekten kendimi çok kötü hissediyorum.
bir türlü maliyet ve vergide uygulamaya geçemiyorum.
vergi den özellikle ne yapıcam bilemiyorum.
uygulamaya yönelik mutlaka kaynak edinmem lazım.
şu dönem çalışmıyorum da martta tüm dersleri temizlemeliyim.
:) bu arada iyi ki varsınız...

Tabi birtek ölüme çare yoktur. Yoksa herşeye çare bulunur. Şunu da bilin ki kötü geçti dediğiniz dersten geçebiliyosunuz kader kısmet hiç belli olmaz ümitsizliğe de kapılmayın derim. Rabbim hakkımızda hayırlısı neyse onu verir inşallah tevekkül edelim.

sudemira ' Alıntı:
:) ilginize çok teşekkürler. inanın şu an çok duygulandım.
gerçekten kendimi çok kötü hissediyorum.
bir türlü maliyet ve vergide uygulamaya geçemiyorum.
vergi den özellikle ne yapıcam bilemiyorum.
uygulamaya yönelik mutlaka kaynak edinmem lazım.
şu dönem çalışmıyorum da martta tüm dersleri temizlemeliyim.
:) bu arada iyi ki varsınız...
Arkadaşım ben maliyet sınavını 5. Hakkımda vermiş ve belgeyi almıştım.Neler çektiğimi sende az çok tahmin edebilirsin.Her dersin sınavı dönem dönem zorlaştırılıyor.Benim dönemimde maliyet çok zor gelmişti veya ben öyle algılıyordum.Gördüğüm kadarıyla bu dönem vergi çok zorluyor stajerleri.Ama inan ki biraz daha üstüne düşerek kolaylıkla başarabilirsin.Sınav ortamındaki heyacan insanı çok kasıyor ve düşünme yeteneğini kısıtlıyor.Buna engel olabilirsen martta yine bu sayfalarda sevinç dolu yazılarını okuruz. :DBundan da senin kadar
mutlu oluruz değerli meslektaşım. :)

benim vergi son hakkımdı. ne yaptım bende bilmiyorum. sınav kağıdına son hakkım olduğunu yazdım . bir tek onu hatırlıyorum. bu komisyon lanet miş. birde onu hatırlıyorum.

martta vergiden geçmişti herkes sende geçseydin be kardeş tüh ya.Bende hukukdan son hakkın sandım

LALELİ ' Alıntı:
benim vergi son hakkımdı. ne yaptım bende bilmiyorum. sınav kağıdına son hakkım olduğunu yazdım . bir tek onu hatırlıyorum. bu komisyon lanet miş. birde onu hatırlıyorum.
Eger 30-35 gibi bir puan alabilirsen ve 50 puan almak seni kurtarıyorsa komisyon bunu aralarında değerlendiriyor.Neticesinde tek dersi olup 50 puana ihtiyacı olanlar sınavda biraz birşeyler yapmışlarsa komisyon bu arkadaşı büyük ihtimalle geçirir.Hiç merak etme.

paradoks006 ' Alıntı:
LALELİ ' Alıntı:
Eger 30-35 gibi bir puan alabilirsen ve 50 puan almak seni kurtarıyorsa komisyon bunu aralarında değerlendiriyor.Neticesinde tek dersi olup 50 puana ihtiyacı olanlar sınavda biraz birşeyler yapmışlarsa komisyon bu arkadaşı büyük ihtimalle geçirir.Hiç merak etme.

son haklarına giren arkadaşlar, eğer 2 senelik sürenizi de doldurmadıysanız bence sınavlara tek tek girin. Yani örneğin vermeniz gereken 2 dersiniz kaldıysa birine tam çalışıp mart'ta, diğerine de temmuz da girin. eskiden olsaydı ikisine birden girin kurtulun derdim ama artık işi yeterlilikten ziyade uzmanlığa getirdiklerinden, tüm kanunları en ince ayrıntısına kadar bilmek gerektiğinden, forumları, siteleri falan günü gününe takip etmek gerektiğinden tek derse kanalize olmak daha mantıklı. en azından sınava girerken korkarak değil, cesur bir şekilde girersiniz.

arkadaşlar üzülmeyin, panik ortamı yaratıpta sınavda strese girmeyin

paradoks teşekkür ederim. inşallah komisyondakilerde senin gibi düşünür ve ben bu eziyetten kurtulurum

benimde vergiden son hakkımdı ve tek dersten girdim,sınav iyi geçmedi. :(