Sözleşme Yenilememe Ve Feshi Hk.

Merhaba

kısaca sorunumu anlatmak istiyorum umarım bana nasıl bir yol izlemem gerektiğini söyleyebilirsiniz

Ben bir özel okulda öğretmen olarak çalışmaktayım ve 1 senelik sözleşme imzaladım dün okula 31 ağustos tarihinde bitecek olan sözleşmemi yenilemek istemediğimi bildirdim fakat bugün beni çağırıp böyle bir şey söz konusu değil kabul etmiyoruz istifa edecekseniz bugünün tarihi ile istifa edin dediler bende bunun üzerine bu istifa değil dedim ve bana o zaman ağustosta başlayacak olan seminarlara katılacaksınız gibi saçma bri şey söylendi (zaten ayrılacaksam gelecek seneki seminara niye katıliğim).
Benim hakkım olan temmuz ve ağustostaki maaşımı yatırmak istemiyorlar.

Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ne yapmam gerekiyor ?

Niye böyle bir bilidirim yapıp başınızı derde soktunuz. Madem sözleşme 31 ağustos da bitecekti. Size kim akıl verdi de böyle bir şey yaptınız. İstifa falan etmeyin. İşinize devam edin. Seminerler eğer sözleşme bitim tarihinden önce ise mutlaka katılın. Maaşınızı vermek zorundalar.

Nizam Bey in de söylediği gibi, sözleşmeniz 31 ağustos ta kendiliğinden sona erecek, bu tarihe kadar ki tüm hakedişleriniz de tarafınıza ödenecektir.

Sözleşme bitiş tarihine kadar işinize devam edin. Gerek görmeleri halinde yenileme teklifinde işveren bulunacaktır zaten.

Sözleşmenizde " bitimine x gün kala taraflar yenilemeyeceğini bildirmez ise" vb bir madde olup olmadığına da dikkat etmelisiniz.