fonradar

Spk Kasım-2010 sınav sonuçları açıklandı.!

Ynt: Spk Kasım-2010 sınav sonuçları açıklandı.!

arkadaşlar sonuçlar açıklandı Darısı tüm çalışan arkadaşların başına

Mevzuat 44
Standartlar 68
B. Denetim 76

Spk sınavlara devam edecek mi merakla bekliyorum.

mevzuattan 56 ile kalmışım, sandart 76 denetim 80,bi soru daha yapsam ortalama tutuyor.Hay aksi!
Sanırım mevzuattan pamuklu soru iptal veya 2 şıkkıda işaretleyeni doğru saymışlar.

holden17 ' Alıntı:
Mevzuat 44
Standartlar 68
B. Denetim 76

Spk sınavlara devam edecek mi merakla bekliyorum.

Dava açtığına göre büyük ihtimalle devam edecektir.
Türmob' da kendi sınavını dava sonuçlanıncaya kadar yapacaktır.
Davanın sonucuna göre yada hükümet tarafından yapılacak yeni bir düzenlemeye kadarda öyle devam eder kanımca.

Bir 70 alamadım arkadaşlar mevzuattan yaaaa :'(
ne olacak şimdi,hadi bakalım.
TÜRMOB geçmiş olduğumuz bu 3 dersten muafiyet falan tanıyor mu?Neticede ortaladan kaçırıyoruz yada 2 ders vermiş olan arkadaşlar için de geçerli olabilir.
Verilen derslerdeki hakkımız ne olacak?Bununla ilgili bir açıklama,netlik geldi mi?

türmob sınav yaparsa çift başlılık olacak KOBİ sertifikasını TÜRMOB ,Halka açıklar SPK, değişik bi sistem olur ,SPK TÜRMOB u döver görünümünde bişi olacak.

4 büyükler SPK dan yana tavır takınırsa belirleyici olur.Uygulamada YMM veya SMM bağımsız denetim şirketleri sertifikaya önem vermiyorlar ,yani denetim işinde sertifika belirleyici değil.

highooper arkadaş tebrikler. Turmobu denklik için ne zaman aradın.

hıghpower
birde turmobta kimle görüştün

tşk.ler

1. soruyla türmobun eline kaldık. Haberimiz olsaydı bir önceki sınava girerdik. Resmen kobay olduk.Acaba bundan sonraki süreç nasıl işyececek? Geçen arkadaşlarıda tebrik ederim.Hayırlı olsun.

ben de 44 - 64 - 76 aldım ama sevinemedim, aslında 1 kasım itibari ile spk sınavına girenlerin hepsinin sınavları verinceye kadar muaf olması gerekiyor, kasımda alanlar muaf diğerleri nolacak peki ?

Kazanan arkadaşları tebrik ederim.6 Kasım da kazananlar sınavsız türmob bağımsız denetim lisansını da alacaklar.

6 kasımdan önce başvuranlar birleşelerek yasa maddesinin değiştirilmesi için baskı yapmadığı sürece;

Yasa maddesi çok açık ;Bundan sonra spk sınavını kazananlar türmobun da sınavına girmek zorunda kalacaklar.

kazanan arkadaşları tebrik ederim,

benim merak ettiğim bir konu var bilgisi olan var mı acaba?

spk sınavını bu dönem verenlerden türmobu arayıp sorduk denklik verilecek demişler,
bu denkliği alabilmek için smmm şartı varmı smmm stajerlerini kapsıyor mu acaba

arkadaşlar sonuçlara bakmak için linke giremiyorum bir sorunmu var

alpercon ' Alıntı:
kazanan arkadaşları tebrik ederim,

benim merak ettiğim bir konu var bilgisi olan var mı acaba?

spk sınavını bu dönem verenlerden türmobu arayıp sorduk denklik verilecek demişler,
bu denkliği alabilmek için smmm şartı varmı smmm stajerlerini kapsıyor mu acaba

Kanun maddesi çok açık meslek mensubu olman gerekiyor.Stajyerler ,Türmobun bağımsız denetim lisanslama sınavına katılamazlar. SMMM ruhsatı aldıktan sonra sınava başvurabilirler.Spk bağımsız denetim sınavına stajyerler başvurabilir.
hatta stajyer olmayanlarda başvurabilir. spk lisansını kullanabilmen için ise mali müşavirlik ruhsatı almış olman gerekir.

sınava giriyor ancak smmm ruhsatı olmadan lisansını alamıyor. hatırladığım kadarıyla kazandıktan sonra 2 yıl bekleme süresi vardı. bu arada site halen cevap vermiyor sınav sonuçlarını göremedim. site göçük durumda

bende siteye giremiyorum bir arkadasin sonularina bakacaktim..

gecen arkadaslari tebrik ederim... gercekten zor bir sinav.. ben gecen yil eylul donmeinde gecmistim.. o zaman sinav sorulari nispeten daha zordu, sorular fazlaydi ve 5 $IKTI...

ama bir kac suruncemede diaolg okudum yukarıda...

ben lisansimi aldigimda smmm stajyeri idim. suanda bir denetim firmasinda calisiyorum...

denetimlerde lisansim sozlesmelere yaziliyor. ama denetci yardimcisi olarak...

hani lisansi kullanabilmek icin ruhsat sadece denetci pozisyonu icin lazim...

smmm iseniz lisansiniz varsa, 3 yillik bagimsiz denetim sirketi bordrolarinda gozukuyorsa isminiz... evet denetcisiniz...

denetci sartlariniz yoksa lisansinizi asistan olarak kullanirsiniz.

06.11 de girenlar muaf ,ya bir dersi veremeyenler ne olacak 06 kasımda.O zaman geçtiğimiz derslerden muafmı olacağız,veya Türmob kabul etmezse SPK dan çıkarsa olay neden geçtik biz bu dersleri.
Geçtin geçtin geçemedin yandın böle bişey olmaz olmamalı bence ,ya bu zamana kadar başvuranları SPK devam edip sınav yapar alanlar alırlar belgeyi Türmob da kabul eder ve 06.11 sonrası başvurular Türmoba yapılır,yada iki kurum ayrı ayrı devam eder.

Sınav sonuçlarına itiraz edilebiliniyor mu?