fonradar

Ssk da Eksik Gün (e-bildirge)

stajer66

Katkı Sunan Üye
işçi ay içinde çeşitli sebeblerle çeşitli günlerde gelmemiş biz bu işçinin eksik gün bildiriken birden çok eksik gün sebebi bildirebiliyomuyuz bu işlememi nasıl yapıyoruz orda eksik gün için bir sutun var ama eksik gün nedeni sadece birtane

sayın stajer

e bildirgede sadece bir tane eksik gün nedeni belirtebilrsin baglı bulundugun ssk müdürlügüne ek 8 i verirken konuyu acıklayıcı bir dilekce evraklarını verdigin zaman (mesela raporlu ise) bir sorun cıkacagını zannetmiyorum

taner ozturk

Kaldıki eksik gün var ise sebeplerinin hepsini yazmanıza gerek yok.

Eksik güne sebep olan durumun birinin belgesini SSK ya vermeniz yeterli.

degerli abg

diyelimki sahıs 10 gün raporlu 5 gün ücretsiz izinli
toplam 15 gün ssk ya eksik gün bildirimi verirken bunu nasıl gösterebilirsin sizin söylediginiz gibi yapılırsa eger 15 gün raporlu gibi bunu ssk size sormazmı sahsın raporu 10 günlük siz niye 15 gün olarak yazmışsınız diye

taner ozturk

Doğru söylüyorsunuz tanerozturk,

dediğiniz durum olabilir,

Ancak, ben sorunun sonunda yer alan

ama eksik gün nedeni sadece birtane

cümlesinden, " eksikliğin bir tane sebebi var ama öğrenmek istiyorum birden fazla sebep yazılabilir mi " diye anladım.

Merhaba arkadaşlar,
EGN kodları arasında 12 Birden fazla kodu kullanılarak bildirilmesi ve daha sonrada eksikliğe neden olan birden fazla nedene ait belgeleri(ör:rapor ve ücretsiz izin gibi) kuruma göndermekle bu sorun çözülmüş olur kanaatimce.

degerli ziya kardeşim

eline koluna kafana saglık yazdıgın kodu atlamışım kolay yolu varken zorunu seçtim boşuna çene patlattık yani :D

taner ozturk