fonradar

SSK da İnşaat Açılışı Yapmak ve Taşeronlar.?

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Merhaba;

Özel bir inşaat için ssk işyeri açılışı yapacağız.Kendi normal evraklarımız ile ve inşaat ile ilgili ruhsat vs..belgelerini getireceğiz, ancak taşeron olayı nasıl oluyor.Hangi aşamada taşeron devreeye giriyor.Taşeronda bizim şifremizimi kullanıyor yoksa kendine bir şifremi alıyor oda.?

Bu konuda bilgisini paylaşan olursa sevinirim.

Teşekkürler.
Kolay gelsin.

Ynt: Ssk da İnşaat Açılışı yapmak ve Taşeronlar.?

Sayın ZİNDAN siz işe başlıyorsunuz SSK dosyanızı açtırıyorsunuz taşeron işe başlayacağı zaman sizin sigorta numaranız altında bir dilekçe ile taşeron dosyası açtırıyor ve kendine internet şifresi alıp işlerini o şekilde takip ediyor...

İyi çalışmalar,
Mustafa ÖZİLİK

Ynt: Ssk da İnşaat Açılışı yapmak ve Taşeronlar.?

Kısa ve öz bilginiz için teşekkürler.

Ynt: SSK da İnşaat Açılışı Yapmak ve Taşeronlar.?

taşeronla ilgili dilekçeyi ssk kabul etmiyor.dilekçe yerine işveren servislerinden temin edeceğiniz taşeronlar için hazırlanmıs matbu bir form var.işyeri bildirgesinde istenen evrakları matbu form ekinde ssk ya teslim edip işlemi tamamlıyosunuz.bugün ssk ya gittim aldığım cevap buydu.

Rica ederim sayın ZİNDAN, yardımcı olabildiysek ne mutlu bize...

Sayın SONERCALCI ben en son İstanbul SSK Müdürlüğünde açtırdım yaklaşık 1 hafta önceydi, dilekçeyi kabul etmişlerdi ama yeni bir uygulama varmı bilmiyorum ama şunuda göz önünde bulundurmak gerekiyor, İstanbuldaki bütün SSK ve Vergi Dairelerinde işler farklı şekillerde yürüyor. ;)

İyi çalışmalar,
Mustafa ÖZİLİK

bakırköy ssk ya dün dilekçe ile başvurdum kabul edilmedi.dün kendilerinden temin ettiğim taşeron formu ile bugün müracat ettim ve kabul edildi.dediğiniz gibi farklı uygulamalar söz konusu.