SSK lı işyeri sahibi

• Konbuyu başlatan champell59
  • Başlangıç tarihi
C

champell59

Ziyaretçi
Selamlar,

Başka yerden sigortası ödenen işyeri sahibinin bağkur primi ödememesi için ilk açılışta bağkura bilgi vermemiz gerekiyor mu ?

Ynt: SSK lı işyeri sahibi

champell59 ' Alıntı:
Selamlar,

Başka yerden sigortası ödenen işyeri sahibinin bağkur primi ödememesi için ilk açılışta bağkura bilgi vermemiz gerekiyor mu ?

sigorta girişini yeni yaptınız sanırım. eğer yeni yaptıysanız yani torbadan sonra 4 b otomatikman kesilecektir. yani bilgi vermenize gerek yok. 4 a ile 4 b yi birlikte yürütecekseniz sgk ya başvurmanız gerekir

yok hayır öyle değil. mükellefim vergi dairesinden işyeri açılışı yapmadan önce başka bir yerden sigortalıymış. bende bağkur primi ödemeden sigortalı olarak devam edebilirsiniz dedim. fakat, bağkura başka yerden sigortası ödeniyor, bağkur primi ödemeyecek diye bilgi vermemize gerek var mı, onu çözemedim.

champell59 ' Alıntı:
yok hayır öyle değil. mükellefim vergi dairesinden işyeri açılışı yapmadan önce başka bir yerden sigortalıymış. bende bağkur primi ödemeden sigortalı olarak devam edebilirsiniz dedim. fakat, bağkura başka yerden sigortası ödeniyor, bağkur primi ödemeyecek diye bilgi vermemize gerek var mı, onu çözemedim.

uygulamada karşılaşmadım. devam eder etmesine de yine de sgk ya sormakta fayda var bildirim konusunu

evet sgk ya şimdi sordum, eğer devam ediyorsa biz tescil yapamıyoruz dediler. yani bildirim zorunluluğu yokmuş, bilginize...