fonradar

SSK Primi Ödenmemiş Kişinin Durumu

merhaba önemli ve karmaşık bir konuda yardım istiyorum.
2 yıllık ssk primi ödenmemiş olan kişi bu durumu emeklilik isteminde bulununca ortaya çıkmıştır.işveren durumundan ne yapılmalı ki bu kişi emekli olsun yani işveren bu primleri toptan ödese olurmu.primler 2000 yılına ait..
işçi bu durumda dava mı açmalı
işverenin bu durumda yapması gereken- adli makamlara başvurulmadan yapabileceği bir şey yokmu
teşekkürler

sedabozuk gerçekten ilginç bir durum bunu hangi ilin kurumu istedi bilemiyorumda mantık olarak düşünecek olursak şu şekildemi olmalı şimdi inşatta çalışan işçi mütehait abi beni ssk lı gösteriyormusun evet (tabi eksik göstermelr vs. nasıl takip edecek bilemiyorum biraz bilgisi yoksa ) şimdi birde mütehait abicim ya bizi gösterdinde bizim pirimleri yatırdınmı yahu kardeşim sanane ya param yok olunca yatırırım ya abi öyle olurmu bak şimdi emeli olamıyorum offff be kardeşim senlemi uğraşacam iflas ettim işte ne yaparsan yap dediğinde şimdiii ne olacak. Olmaz öyle şey kurumun tahsilini vatandaşa yükleyemezler eğer öyle bir durumda olacaksa kimse emekli olacak diye beklemesin mümkünse olayın kanuni ve ssk boyutunu da araştıracağım saygılar sevgiler

ssk lı gösterilmemişse geçmiş 2 seneyi toplu gösterip ödeme gibi bir şey söz konusu değil ama ssk gösterilmiş pirimleri ödenmemişse bu durum sigortalı için bir engel teşkil etmemektedir.