turkcell

SSK ve BAĞKUR Mevzuatı Hk.

Üyelik
29 Haz 2013
Mesajlar
1
Konum
Antalya
Arkadaşlar ben özelde çalışan bir ingilizce öğretmeniyim. sigortam çalıştığım ve ortağı olduğum kurum tarafından yatırılıyor. Şimdi ben buradan ayrılıyorum ve sigorta kesildikten sonra bağkura otomatik olarak geçiş yapacak mı güvencem? daha sonra bir işe girdiğimde sigorta tekrar başladıgında bagkurla sigorta aynı anda yatabilir mi? yoksa ayrıca onun için bir prosedür söz konusu mu? Şimdiden teşekkürler.
 
Üyelik
6 Eyl 2010
Mesajlar
3,396
Konum
Lüleburgaz
Otomatik geçme gibi bir durum söz konusu olmuyor.Bağkur başlangıç ve iptallerini gidip bir dilekçe ile kuruma bildirmeniz lazım.İşten ayrıldığınızda gidip kuruma bildirin ve isteğe bağlı bağkurunuzu başlatmak istediğinizi söyleyin.Tekrar sigortalı olarak işe girdiğinizde yine kuruma giderek işe başladığınızı ve bağkurunuzu durdurmak istediğinizi söyleyin.Hem bağkur hem de 4/a sigortalılık aynı anda olmuyor.
 

keremcem

Tanınmış Üye
Üyelik
5 Ara 2007
Mesajlar
5,826
Konum
izmir
Şirket ortağı ve çalışanı iken, ortağı olduğu firmadaki işinden ayrılmak ama ortaklığın devamı sözkonusu gibi anladım ben sn.Rietveld.
 
Üyelik
2 Tem 2013
Mesajlar
2
Konum
istanbul
Bı sorum olcak bi sgortalının girişini ıkı kere yaptım giriş tarıhı01.07 bugun 02.07 deyız bunun iptalını yapamazmym yapamzsam ıkı kere giriş yaptgım ıcın bunun bı cezası varmıdr yada cözumu nedr bılgınız varm
 

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Eyl 2006
Mesajlar
7,304
Konum
İstanbul
Bir dilekçe ile bağlı olduğunuz Sgm' ye ikinci yaptığınızın mükerrer olduğunu ve iptal edilmesini isteyeniz.
Yeterli olacaktır.
 
Üyelik
25 Eyl 2012
Mesajlar
45
Konum
istanbul
Sgk dan tarafımıza ödediğimiz ceza tekrardan bir başka ihbarla bildirilmiş,mükellef tebliğatı muhtara bırakıldığı için gec almış,haliyle itiraz süresi olan 15 günüde gecirmişiz,ne yapmamız lazım gelirki bu cezadan yırtalım..teşekkürler
 

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Eyl 2006
Mesajlar
7,304
Konum
İstanbul
Aynı ceza ise, 15 günü geçirsenizde önemli değil, ödenmiş borcu tekrar alacak değiller.
Dilekçe ile durumu anlatıp itiraz edin.Eğer dediğiniz gibi aynı borç ise, silinecektir, farklı ise ödersiniz.
 
Üst