SSK'lı , Bağkur'Ludan emekli olursa daha mı çok maaş alır?

Merhabalar,
3 ay daha SSK dan prim ödersem emekli olmak için istenen gün sayımı dolduruyorum fakat adi işletme açmak üzereyim ve BAĞKUR'a geçmem gerekiyor. SSK gün sayımının üzerine bir de 7,5 yıl BAĞKUR primi ödediğim takdirde daha çok emekli maaşı alacağım söylendi. Yaş nedeniyle bekleyeceğim için bu dönemi Bağkur lu olarak geçirmemin bana yeniden prim ödemekten başka ne getirisi olabilir ki?

Bu doğru mudur?Bu konuda şüphelerim var. Eş dost sakın BAĞKUR'lu olma diyor... ne yapmalıyım sizce?

Ynt: SSK'lı , Bağkur'Ludan emekli olursa daha mı çok maaş alır?

ssk dan emekli olunduğunda daha fazla maaş ödenir fakat tabi bağkur priminin yüksek yatma durumu önemlidir
şimdi yaşı beklerken işyeri açarsanız mecburen bağkurlu olacaksınız ve bağkur primi ödeyeceksiniz hemde prim gününüzü uzatacaksınız vede maaşınızda
ben sizin yerinizde olsam şrketi şimdilik başkasının üstüne açarım tabi o kişide bağkurlu olmalı bu yüzden ssklı çalışan biri nin üzerine açınki bağkurluluğa gerek kalmasın
ssk lı işten prim günü bitince çıkarım orayada boşuna prim ödemem
emeklilik yaşı gelince ve emekli olunada işyerini üzerinize alıp sadece %15 SGDP ödeyerek emekli maşınızda almış olursunuz

Ynt: SSK'lı , Bağkur'Ludan emekli olursa daha mı çok maaş alır?

bıraz daha acabılırmısınız acaba,

burada ssklılık kesılmeden devam edıp etmedıgı onemlı degılmı.eger ssklılık kuruluş sırasında devam edıyorsa ssk prımı odenmezmı ve bagkura gerek kalmaz degılmı.yanılıyormuyum yoksa.