Staj yeri ile ilgili.?

Slm Arkadaşlar benim bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim...

konu şu A ve B adlı iki şirket var ve bunların tek bir YMM si var ve tam tastik kapsamındalar. Beyannameleride YMM'nin şifresi ile gönderiliyor. Ve bu şirketlerin her ikisinde de birer SMMM stajeri var... ve A şirketinde de bir SMMM bağımlı olarak çalışıyor ve hiç bir şekilde imzasını şirket üzerinde kullanmıyor.

şimdi sorum şu ben SMMM stajımı A şirketinde yapabilirmiyim ?

yapabilirsem dayanağım ne ?

;) ;) ;) ACİLLLLLLLLLLLLLLL

Konu başlığı ve içeriğinde Yardım/Acil/Lütfen gibi ifadeler kullanmak yasaktır.!
Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: STAJ YERİ ile ilgili /// ACİLLLLLLLL

şirkette bordrolu smmm sayısı kadar stajer olur diye hatırlıyorum ve meslek mensubuyla aynı bordroda yer almak gerek.tesmerin sayfasında stajer el kitabından net bilgiye ulaşabilirsin

şirkette staj yapmadığım için genel olarak hatırladığımı söyledim tabiki en doğru bilgiye odamızı arayarak ulaşabiliriz

şirkette staj yapan aday meslek mensubu varsa 2. bir stajer staj yapamıyor diye biliyorum.

işte sorun orada ikinci bir stajyer durumu oluyor mu diye ?

smmm stajeri varken eğer sizde aynı şirkette staj başlatırsanız ikinizinde stajı iptal olur diye biliyorum siz yinede bağlı olduğunuz odadan detaylı bilgi alın.
ayrıca tesmerin sitesinde stajyer el kitabında konunun açıklaması mevcut.

Bildiğm kadarıyla şirkette staj yapılıyosa sadece bir tek stajyer, stajını yapabiliyor.

Ama o iki şirketteki stajyerler hangi meslek mensubu üzerinden stajını yapıyor, bunun bilgisi varsa diyelimki bağımlı olarak çalışan smmm nin yanında yapıyorlarsa, sizde; tam tasdik kapsamında ola YMM nin üzerinden denetim ve gözetim altında staj imkanınız bulunmakta.

Çünkü tam tasdik sözleşmeli YMM, oraya bağlı olduğu için yani şirketin işleri ile müteselsil sorumluluğu bulunduğundan stajınızı YMM üzerinden gösterip tam tasdik kapsamında bulunduğu şirkette staj yapabilirsiniz. Şİrkette stajyer olsa dahi bu geçerli. Ancak YMM dışardan biriyse bu söz konusu değil.

Genelde şirketlere bağlı YMM ler var. Bunun gibiyse YMM üzerinden stajınızı yapabilirsiniz.