fonradar

Staja başlama sınavına yabancı dil şartı getirilmesi(!)

stajyerzade

Katkı Sunan Üye
Staja başlama sınavına yabancı dil şartı yeni çıkacak olan yönetmelikle eklenebilir. Maliye yönetmelikte yabancı dil şartının da olmasını istiyormuş.Bakalım yönetmeliğin son hali nasıl olacak
Büyük illerin oda başkanlarının hiçbiri yabancı dil bilmiyor .O da ayrı bir konu :)

Ynt: Staja başlama sınavına yabancı dil şartı getirilmesi(!)

yabancı dil olmalıdır...meslegin kalitesi açısından ıngılızce bılmek sart olmalıdır..sen biliyomusun dıye sorsanız..bilmiyorum..ama öğrenmemiz gerekli oldugunu düşünüyorum

yabancı dil soruları sorulsa ne olacak ki .. meslek adayının yabancı dil seviyesini ölçecek ağırlıkta olmayacaktır.
hiç yabancı dil sorusu çözmeyip , meslek sorularına ağırlık verir eski sınavlara nazaran daha fazla alan sorusu çözer yine yaparsınız sınavı.
Bu meslekte yabancı dile illede gerek varmıdır diye sorarsak, günümüzde artık tüm mesleklerde yabancı dil gerekiyor. Niçin gerekli peki, İş hayatımızda ne kadar kullanıyoruz. Ben şuanda ve şuana kadar hiç ihtiyaç duymadım. eğerki ingilizcemi bir gün ilerletmeye karar verirsem nedeni rekabet şartlarına ayak uydurmak için olacaktır. iyi bir iş bulmak için ingilizce şart gibi görünüyor.

sserpil ' Alıntı:
yabancı dil soruları sorulsa ne olacak ki .. meslek adayının yabancı dil seviyesini ölçecek ağırlıkta olmayacaktır.
hiç yabancı dil sorusu çözmeyip , meslek sorularına ağırlık verir eski sınavlara nazaran daha fazla alan sorusu çözer yine yaparsınız sınavı.
Bu meslekte yabancı dile illede gerek varmıdır diye sorarsak, günümüzde artık tüm mesleklerde yabancı dil gerekiyor. Niçin gerekli peki, İş hayatımızda ne kadar kullanıyoruz. Ben şuanda ve şuana kadar hiç ihtiyaç duymadım. eğerki ingilizcemi bir gün ilerletmeye karar verirsem nedeni rekabet şartlarına ayak uydurmak için olacaktır. iyi bir iş bulmak için ingilizce şart gibi görünüyor.

Sınav sorularının içine usulen 8-10 soru koyarak yabancı dil şartı getirmiş sayılmazlar zaten.
"Yabancı dil şartı getirilmesi"nden söz ediliyorsa, yabancı dil sınavının ayrı ve daha önce olması gerekir; adı üstünde 'şart'.