fonradar

Stajdan Sayılan Süreler Hk.

K O N Y A L I

Katkı Sunan Üye
Smmm stajeriyim SMMM Odasının düzenlemiş olduğu yeterlilik kurslarına katıldım ve stajım 3 ay kısaldı yani 21 ay olarka staj yapıyorum. Şİmdi odamız birde İngilizce kursu düzenliyor bu kursa gittiğim zamanda 3 ay kısalabilir mi? Sanki stajdan sayılan süreler bölümünde staj en fazla 6 ay kısalır die bir şey duymuştum. Eğer stajımdan sayılıyor ise kursa gideceğim. Birde bilgisayar kursu war sanırım stajdan sayılan süreler arasında. Cewaplarınız için teşekkür ederim.

Ynt: Stajdan sayılan süreler Hk.

konyalı,
SMMM,SM staj yönetmeliğinin 'stajdan sayılan süreler mad.9 d bendine 'göre<Birlik tarafından uygun görülen programlara göre 6 ayı aşmamak üzere yabancı dil veya 3 ayı aşmamak üzere bilgisayar eğitiminde geçen süreler(Her iki yabancı dil ve bilgisayar eğitimi proğramında geçen süreler toplamı 6 ayı geçemez.Yani yanlız yabancı dil eğitimin 6 ay veya bilgisayar eğitimin 3 ay olabilir.ikisini bir yaparsan yani yabancı dil 4 ay bilgisayar eğitimi 2 ay toplam 6 ay bu süreler stajdan sayılır.

Ynt: Stajdan sayılan süreler Hk.

peki ben şimdi 3 ay yeterlilik sınavlarına hazırlık için kursa gittim yani 3 ay düştü. Şimdi ben ingilizce kursuna gittiğim zamanda 3 ay kabul etsinler toplamda 6 ay olmuş oluyor. Kursa gidebilirmiyim yani.

Ynt: Stajdan Sayılan Süreler Hk.

konyalı,
gitmek istediğin ingilizce kursu birlik veya oda tarafından veriliyor veya birliğin onayladığı bir dil kursu ise ve kurs süresi 2 veya 3 ay ise bu süreyi aşmayacak yeterlilik kursuyla toplamı 6 ay olur ve 21 deyil de 18 ay staj yapmış olursun.İngilizce kursunun zamanına dikkat.