Stajdan Sonra Aynı Büroda Kendi Namına İşe Devam Edebilme

MBOZO

Katkı Sunan Üye
Stajım yeni bitti ve bitirme sınavını verdim. Patronum emekli olup işleri bana bırakacak ama Staj gördüğüm Meslek Mensubuna ait beyannameleri 2 yıl boyunca imzalayamayacağım söylendi. Doğrumudur. Teşekkürler

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Ynt: STAJDAN SONRA AYNI BÜRODA KENDİ NAMIMA İŞE DEVAM EDEBİLME

Meslek ahlakından dolayı,mükellefleri çalma ihtimaline karşı için böyle bir durum söz konusu.Ancak siz durumu odanızla görüşün onlar sizi yönlendirecektir.

Bu arada tebrikler,patronunda sayılı insanlardanmış :) sözünde durması takdire değer.

Teşekkür ederim
Çalışma Usul ve Esasları yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik de soruma cevap buldum

"MADDE 23 ? Meslek mensubu, gerek duyması hâlinde, kendisine gelen müşterinin kim olduğunu önceki meslek
mensubundan sorup öğrenerek, gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra işi kabul eder.
Meslek mensupları getirilen iş teklifini gerekçe göstermeden reddedebilirler, red kararı iş sahibine gecikmeden
bildirilir.
İki meslek mensubu tarafından reddedilen iş sahibi ilgili odaya müracaat eder. Oda kendisine meslek mensubu
belirler.
Staj ve sınav sürecini tamamlayarak, mesleği yapmaya hak kazanan meslek mensupları, meslek ruhsatlarını aldığı
tarihten itibaren iki yıl geçmedikçe, staj yaptıkları meslek mensuplarının rızası olmadan onların müşterilerine hizmet
veremezler.

Zaten emekli oluyor.Mali Müşavirin imzalı onayını al.Sonra odana git.
Ballıymıssın.

Ne ballısı
12 yaşından bu yana büronun tozunu yuttum. 22 sene oldu. Yeter artık :)

Ynt: Stajdan Sonra Aynı Büroda Kendi Namına İşe Devam Edebilme

Oy oy oy tazminat yerine defterleri vermiş oldu o zaman :D

kendi rızasıyla olduğu için hiçbirşey olmaz. yolun açık olsun.

champell59 ' Alıntı:
kendi rızasıyla olduğu için hiçbirşey olmaz. yolun açık olsun.

Aynen..Odayla konuşmana bile gerek yok büro devri olduğu için...

Aklımda sadece 2 yıllık kısım ve nedeni kalmış.Rıza kısmını unutmuşum.O zaman eylül arkadaşımızın dediği gibi odaya bile bildirmeye gerek yok.

Bunun en iyi örneği benim galiba. Staj yapılan şirketinde defteri en az 2 yıl onaylanmaz diyorlardı ancak odayla görüştüm eski smmm ye evrak teslim evrağını bile imzalatsam yeterli olduğu söylendi durum sadece eski smmm nin şikayet etmesiyle sıkıntı yaşanabilinecek bir durum bilginiz olsun.