Stajyerler Zavallı Değildir

atellia

Katkı Sunan Üye
Bu forum sayfalarında dönem dönem stajyerleri zavallı atfeden, meslek odalarını ve birliği kötüleyen, mesleği zavallı ve küçük gören insanlar sayfalar açıp adayların morallerini bozmak için sürekli yazılar yazmışlardır.

Ancak bu zamana kadar bu yazıların hiç bir yararı olmadığı gibi adayların sınav ve sınav sonrası süreçlerde motivasyonları olumsuz etkilemiştir.

Adayların ve yazıları yazanların Birlik ve odalar hakkındaki tüm olumsuz düşünceleri ve belge almanın tamamen ticari kaygılardan geçtiği yöndeki yorumlarına tamamen katılmakla birlikte bu düşünceleri sürekli bu sayfalarda yazarak adayların moralini bozmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Sınav sonuçlarının açıklanmasına sayılı günlerin kaldığı şu dönemde bu tarz olumsuz yorumlar yazmak ve stajyerleri zavallı gören düşünce sahiplerinin kendileri zavallı olup, bu mesleğin onurunu ve kalitesini ayaklar altına alan şahsiyetlerdir.

Yeni nesil stajyerler olarak bizler, bilgi, çalışkanlık, çok okuyan ve sorgulayarak, azimle bu mesleği atağa geçirerek hak ettiği seviyeye ulaştıracağımıza inanıyorum.

Saygılarımla,

Ynt: Stajyerler Zavallı Değildir

al benden de o kadar :p

Senin durumuna ayna tutalım .Gerçeklerle yüzleş;
Sigortanı kendin ödüyorsun.Ücret falanda almıyorsundur.SMMM olunca ne değişecek ki ?Bir şirkete başvursan çalıştığı eski işyerinde işverenin sigortasını bile ödemeye değer görmediği bir eleman olarak görüleceksin.Düşük ücretlere çalışmak zorunda kalacaksın.Büro açsan zaten piyasada eski smmm'ler her yeri parsellemiş.

Luzatez ' Alıntı:
Sigortanı kendin ödüyorsun.Ücret falanda almıyorsundur.SMMM olunca ne değişecek ki ?Bir şirkete başvursan çalıştığı eski işyerinde işverenin sigortasını bile ödemeye değer görmediği bir eleman olarak görüleceksin.Düşük ücretlere çalışmak zorunda kalacaksın.Büro açsan zaten piyasada eski smmm'ler her yeri parsellemiş.
sen stajer misin? smmm mi? ymm mi?

Luzatez ' Alıntı:

bütün mesajlarında karalama yapmışsın. o zaman sen neden burdasın , bu forumdasın smmm yada stajyer değilsen , amacın ne insanları karamsarlığamı sürüklemek

heyecanı kırılıyormuş, sevsinler seni sana tavsiyem limon satsan daha büyük heyecan yaşarsın.bence sen stajyer falan değilsin muhtemelen sistemden birisin ki sisteme zarar gelmesini istemiyorsun.tek derdiniz gelsin kuşlar yolalım.eğer sen türmob veya tesmere yakınsan bana sm den smmm liğe geçişi bir anlat ve beni ikna et bu düzenin yeme düzeni olmadığına.