fonradar

Stajyerlikten Sayılan Günler

merhaba ben aöf 2. sınıf öğrencisiyim. bir şirkette muhasebe müdürü olarak çalışma ihtimalim var.(çok yüksek). ticaret siciline de kaydım yapılacak yani müdürlüğüm resmiyete binecek. peki muhasebe müdürlüğü yaptığım süreler smmm stajyerlik süremden sayılabilir mi? cevaplar için çok teşekkürler benim için çok önemli bir konu.

Ynt: STAJYERLİKTEN SAYILAN GÜNLER

stajdan sayılması için ilk olarak üniversiteyi bitirip staja başlama sınavına girip başarılı olmanız gerekiyor. daha sonra staj başlatma dönemi olan tarihten itibaren çalıştığınız firmada tek stajyer olmanız gerekiyor ( mali müşavire bağlı) . ama staj başlangıcınız sınavı kazandığınız tarihten sonraki staja başlama döneminden itibaren başlamış sayılıyor. yani şu anki çalışmalarınızı kabul edilmiyor.

Ynt: STAJYERLİKTEN SAYILAN GÜNLER

adaymusavir ' Alıntı:
stajdan sayılması için ilk olarak üniversiteyi bitirip staja başlama sınavına girip başarılı olmanız gerekiyor. daha sonra staj başlatma dönemi olan tarihten itibaren çalıştığınız firmada tek stajyer olmanız gerekiyor ( mali müşavire bağlı) . ama staj başlangıcınız sınavı kazandığınız tarihten sonraki staja başlama döneminden itibaren başlamış sayılıyor. yani şu anki çalışmalarınızı kabul edilmiyor.

Staj süresinden sayılan hizmetler
Madde 6 ? Aşağıda belirtilen hizmetlerde geçen süreler, staj amacıyla serbest muhasebeci malî müşavir veya yeminli malî müşavir yanında çalışılmış süre olarak kabul edilir.

b) Kamu kuruluşlarının veya bilanço esasında defter tutan özel kuruluşların muhasebe birimlerinde birinci derece imza yetkisini haiz, muhasebenin fiilen sevk ve idare edilmesinden veya malî denetiminden sorumlu bulunanların bu hizmetlerinde geçen süreleri.

Ynt: Stajyerlikten Sayılan Günler

arkadaşım bende aynısını söylüyorum o maddeleride yüz kere okudum ...

Ynt: Stajyerlikten Sayılan Günler

Önce üniversite bitecek. Daha sonra bilanço esasına göre defter tutan bir kuruluşta 1, derece imza ile çalışmaya başlayacaksınız. Staj süresi kadar bu görevde bulunduktan sonra.İmza yetkinizi kanıtlayacak belgelerle müracat yapacaksınız.
Bu belgeler:

1-İmza sirküleri
2-Yönetim kurulu kararı
3-Tescil ve ilan
4-Bordrolar ve yazı