fonradar

Şubat Ayı Eksik Gün Bildirimi

MERHABA ARKADAŞLAR

1 - Şubat ayı için verilecek eksik gün bildiriminde 1 gün ücretsiz kullanan bir personellerimiz var. Bunlar için kaç gün ücretsiz izin kağıdı düzenliycez. Yani bildirge verirken 1 gün kestiğimiz zaman 29 gün veriyor. Yani üç gün kesmemiz gerekiyorki 27 ye düşsün eksik gün bilidirminde de durum aynımı.

2 - Eğer 3 gün ücretsiz izin kağıdı düzenlenmeli derseniz ikinci sorumda şu olucak. Eğer çalışan şubat ayında 1 gün istirahat almış ise. Bunu da 3 güne tamamlamak için yanına 2 gün ücretsiz izinmi ilave edicez.

Saygılarımla;

Bu kişiler için 1 günlük ücretsiz izin kağıdı almanız gerekiyor.1 gün eksik gösterip çalışılan gün sayısını 27 gün olarak bildireceksiniz.

şubat ayı bildirgelerini veremiyoruz.. sistem hatası uyarısı veriyor..aynı durumda olan var mı?

prisoner ve emrah bey
ben zaten bildirgeleri o şekilde verdim sizin dediğiniz gibi 27/1 olarak. ama eksik gün yani ek-10 verirken adamın sigorta günü 30 olduğu için ve ben 27 bildirdiğim için 3 günlük bir eksik oluştu sigorta günü olarak. bunu nasıl göstericem 3 gün kayıbı. sormak istediğim buydu siz bildirge olarak anlamışınız sanırım.

sigorta günü 30 nasıl oluyor...bildirgeyi 27 günlük verdiniz 1 günde eksik günü var işlem tamam

prisoner ve emrah bey
ben zaten bildirgeleri o şekilde verdim sizin dediğiniz gibi 27/1 olarak. ama eksik gün yani ek-10 verirken adamın sigorta günü 30 olduğu için ve ben 27 bildirdiğim için 3 günlük bir eksik oluştu sigorta günü olarak. bunu nasıl göstericem 3 gün kayıbı. sormak istediğim buydu siz bildirge olarak anlamışınız sanırım.

Sn mrt1980

30 günü unutun..

Ek/10'uda 1 gün eksik olarak göstereceksiniz zaten."Eksik Bildirilen Gün Sayısı" kısmına 1 gün yazacak ve formu SGK'ya vereceksiniz.30 gün diye birşey yok.SGK'da Şubat ayını 28 gün olarak görüp 1 günü düşecek zaten ve 27 gün çalışmş kabul edecek o kişiyi.Yani Ek/10'da da o kişileri 1 gün eksik 27 gün çalışmış gibi göstermiş olacaksınız.3 gün kayıp diye birşey yok yani.